اخبار

طرح استانداری اردبیل برای تعدیل آسیب‌های اجتماعی

طرح استانداری اردبیل برای تعدیل آسیب‌های اجتماعی
اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از رونمایی از طرح ویژه‌ای با عنوان "لوازم سرزندگی" با هدف تعدیل آسیب‌های اجتماعی در این استان خبر داد.

اردبیل - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از رونمایی از طرح ویژه‌ای با عنوان "لوازم سرزندگی" با هدف تعدیل آسیب‌های اجتماعی در این استان خبر داد.

رضا قاسمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بالا بودن رتبه استان در برخی از آسیب‌های اجتماعی از جمله نزاع ، طلاق و خودکشی را از مهم‌ترین دلایل تدوین این طرح ذکر کرد.

وی بخشی از علل این آسیب‌ها را فراتر از مشکلات معیشتی دانست و ادامه داد: لوازم زندگی برای تامین کمیت زندگی و لوازم سرزندگی برای تامین کیفیت زندگی و آرامش است و هرکس برای لوازم سرزندگی وقت بیشتری صرف کند، زندگی باکیفیتی خواهد داشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان این که انسان برای سرزندگی باید ایمان قوی ، فکر قوی و جسم قوی داشته باشد ، ادامه داد: هر فرد به صورت نمادین برای رسیدن به این سرزندگی به سجاده ، کتاب و توپ در معنای عبادت ، مطالعه و ورزش نیاز دارد.

وی افزود: نمی‌توان به بهانه وجود مشکلات مالی و معیشتی از خودسازی و سرزندگی غفلت کرد ، اگر قرار باشد پس از حل مشکلات اقتصادی تمام افراد جامعه به این امر توجه شود باید سرزندگی را تا زمان نامعلومی تعطیل کرد.

قاسمیان تدوین این طرح را در راستای توجه بیشتر به توصیه مهم رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تحصیل ، تهذیب و ورزش دانست.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: در استان‌هایی که میزان مطالعه (غیردرسی) در آنها بالا است میزان اشتغال نیز بالاست چرا که مطالعه توان تحلیل ، ابتکار و خلاقیت افراد را تقویت کرده و احتمال وقوع کارآفرینی را نیز افزایش می‌دهد.

وی به مردم ، فرهیختگان جامعه و مدیران و متولیان برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی توصیه کرد در مراسم و مناسبت‌هایی که دیگران را مورد تقدیر قرار می‌دهند، لوازم سرزندگی را در یک بسته شامل سجاده ، کتاب و توپ به افراد مورد نظر هدیه داده و در زمینه ترویج زمینه‌های سرزندگی نقش‌آفرینی کنند.

قاسمیان افزود: به تمام مدیران ادارات استان ابلاغ و نظارت می‌شود که در کنار تلاش شبانه‌روزی برای ارئه خدمات و رفع مسائل و مشکلات مردم نسبت به فرهنگ‌سازی لوازم سرزندگی اقدام و گزارش کنند.

۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۵۳
اردبیل - ایرنا - |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید