اخبار

البرز : افزایش نرخ رشد جمعیت مستلزم مشارکت همه ی دستگاههاست

البرز : افزایش نرخ رشد جمعیت مستلزم مشارکت همه ی دستگاههاست
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه دولت عدالت‌محور سیزدهم توجه ویژه‌ای به افزایش نرخ رشد جمعیت دارد، گفت: افزایش نرخ جمعیت منحصر به یک دستگاه نیست و هدف ما دستیابی به اهداف سیاست های ابلاغی جمعیت در استان است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، ولی پوری در اولین قرارگاه استانی "خانواده و جمعیت" اظهار داشت: عزیزان مستحضرید خانواده اصلی ترین نهاد اجتماعی است.
وی افزود: کشور عزیز ما با بحران کاهش جمعیت مواجه است و نتیجه این بحران؛ بحران بزرگتری به نام سالمندی است.
معاون استاندار با بیان اینکه غرب و نظام سلطه به شدت در این زمینه برنامه دارد، افزود: وظیفه ما به عنوان دولت آسیب شناسی، برداشتن موانع و تسهیل شرایط برای افزایش نرخ جمعیت است.
وی افزود: این مهم کاری دیر بازده اما بسیار مهم است‌.
ولی پوری تصریح کرد: دولت عدالت‌محور سیزدهم توجه ویژه‌ای به این مقوله دارد و افزایش نرخ جمعیت منحصر به یک دستگاه نیست.
وی افزود: بحث جمعیت موضوعی است که خوشبختانه از جانب سران قوا در حال برنامه‌ریزی و زمینه سازی است.
معاون استاندار گفت: تمامی نهادها دستگاه ها و ... با هم افزایی زمینه را با اقدامات لازم فراهم سازند.
وی افزود: در استان البرز نیز هر ماه یک بار جلسه را برگزار خواهیم کرد.

در ادامه نشست قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سیده زهره آثاری سرپرست دفتر امور زنان و خانواده، در خصوص هدف و ضرورت تشکیل قرارگاه مذکور گفت: این قرارگاه با هدف اجرایی سازی و نظارت بر حسن اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و هم چنین ترویج گفتمان های باورمند جهت تغییر نگرش خانواده ها برای فرزندآوری ذیل ستاد ملی جمعیت در استان ها به ریاست معاون سیاسی استانداری و دبیری دفتر امور زنان و خانواده استانداری تشکیل شده است.
وی افزود: ارزیابی، نظارت بر روند اجرای بندهای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خصوص خانواده های واجد شرایط انجام هماهنگی وتقویت همکاری متقابل میان دستگاههای اجرایی، سازمان و نهادها راهبری و تعیین ضرورت ها و بررسی و تعیین سیاست های اجرایی معطوف به خانواده و جمعیت از طریق کارگروه تخصصی برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی این قرارگاه پیگیری می گردد.
وی گفت: علاوه براجرای قانون اهتمام جدی و همسو در ایجاد گفتمان های امتناعی و باور پذیر و ترویج آن در بین خانواده های البرزی از مهم ترین موضوعات حل مسئله جمعیت می باشد که این مهم در قالب شورای اندیشه ورزی خانواده و جمعیت در قرارگاه لحاظ شده است.
جلسات قرارگاه بصورت ماهانه و با حضور فرمانداران و دستگاههای اجرایی دارای تکلیف در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تشکیل خواهد شد.
گفتنی است این نشست با حضور معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، فرمانداران و مدیران کل دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع برگزار گردید.

۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۵۰
سایت استانداری البرز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید