اخبار

البرز: حاشیه نشینان البرز تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار می گیرند / ۵۳ نقطه حاشیه نشینی در البرز وجود دارد

البرز: حاشیه نشینان البرز تحت پوشش بیمه سلامت رایگان قرار می گیرند / ۵۳ نقطه حاشیه نشینی در البرز وجود دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب دولت مردمی ریاست جمهوری این است که کلیه ساکنین فاقد پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نور محمد فردی در حاشیه نشست سکونت گاههای غیر رسمی گفت: در اجرای سیاست های کلی دولت مردمی جناب آقای دکتر رئیسی ریاست محترم جمهوری کلیه ساکنین فاقد پوشش بیمه سلامت به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و این یکی از اقدامات خوب دولت به افراد حاشیه نشین می باشد.
وی افزود: کلیه دستگاه های ذیربط از بیمه سلامت استان، دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری‌ها باید در اجرای این طرح اهتمام لازم را معمول دارند و نسبت با اطلاع رسانی و تبلیغات مناسب جهت اجرای این طرح اقدام نمایند.
فردی گفت: در استان البرز تعداد ۵۳ نقطه حاشیه‌نشینی وجود دارد که تقریباً یک سوم جمعیت استان را به خود اختصاص داده است.
معاون استاندار گفت: متاسفانه سرچشمه عمده ناامنی ها در این گونه مناطق از جمله طلاق، سرقت، خشونت، خودکشی، تکدی‌گری و مهاجرت و ..... به چشم می خورد.
فردی تصریح کرد: اصولاً ساکنان سکونتگاه های غیررسمی به لحاظ فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، امنیت و تحصیلات فقیر هستند بدون تردید توانمندسازی ساکنان یکی از راهکارهای موثر برای رفع مشکلات سکونتگاههای غیررسمی است که خوشبختانه در حوزه بهداشت و سلامت مورد توجه دولت قرار گرفته است.
معاون استاندار تاکید کرد: هویت بخشی به این بافت‌ها موجب ارتقاء سطح اجتماعی ساکنین و فرهنگ شهروندی و برخورداری مردم از خدمات شهری می‌شود.
وی افزود: امروزه صاحبنظران از سکونتگاه‌های غیررسمی به عنوان یکی از مسائل مهم اجتماعی یاد می‌کنند و آن را بستری برای شکل‌گیری و تشدید مسائل اجتماعی می دانند.
وی افزود: متاسفانه اغلب ساکنین در این سکونتگاه های غیررسمی زیر خط فقر هستند و مشکلات ساکنین سکونتگاه‌های غیررسمی امید به زندگی، تحصیلات، درآمد و فرصت‌های پیشرفت بسیار کمتری نسبت به سایر شهروندان دارند.
معاون استاندار با بیان اینکه اصولا سکونتگاه‌های غیررسمی بستری برای گسترش آسیب های اجتماعی، زیست محیطی، فقر و قانون‌گریزی هستند، افزود: به همین خاطر صاحبنظران از این سکونتگاه ها به عنوان کانون های خطر و مرکز انباشت و آسیب‌های مختلف یاد می کنند.
فردی گفت: بعد خانوار و تراکم جمعیتی در این مناطق بیشتر از میانگین مناطق شهری است.


۷ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳
سایت استانداری البرز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید