اخبار

قزوین:۵ مرکز اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیه نشین استان قزوین راه اندازی شده است.

قزوین:۵ مرکز اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیه نشین استان قزوین راه اندازی شده است.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و ارائه خدمات مشاوره در حال حاضر ۵ مرکز اورژانس اجتماعی در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار استان راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین؛ علیرضا وارثی در خصوص اقدامات اورژانس اجتماعی در یک سال گذشته اظهارداشت: در حال حاضر در استان قزوین ۸ اورژانس اجتماعی در شهرهای قزوین، تاکستان، بوئین زهرا، الوند، محمدیه، اقبالیه، آبیک و آوج در حال فعالیت و ارائه خدمات به گروه هدف هستند.

وی افزود: تمامی شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت در استان، دارای اورژانس اجتماعی هستند و به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در سکونت گاههای غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین و کمتر برخوردار هم تعداد ۵ پایگاه خدمات اجتماعی راه اندازی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآورشد: ۴ پایگاه اورژانس اجتماعی در شهرستانهای تاکستان، الوند، محمدیه، قزوین و آخرین پایگاه در سال جاری در منطقه الموت بنا به ضرورت و برای کنترل وکاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: در مدت یک سال گذشته بیش از ۱۹ هزار و ۲۳ مورد تماس با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی برقرار شده که مددکاران و مشاوران پاسخگوی شهروندان بوده اند.

وارثی افزود: از این تعداد تماس برقرار شده تعداد ۸۷۶۷ مورد مرتبط با فعالیتها و اهداف اورژانس اجتماعی بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین اظهارداشت: تیم سیار اورژانس اجتماعی با اعزام ۶۱۳۷ مورد ماموریت زمینه ارائه خدمات مورد نیاز گروه های هدف در محل را مهیا کرده است.

وارثی گفت: همچنین ارائه خدمات به ۱۹۸۳ نفر در مرکز مداخله در بحران صورت گرفته که از این تعداد ۱۸۲۴ نفر از خدمات سرپایی و ۱۵۹ نفر از خدمات نگهداری بهره مند شدند.

وی تصریح کرد: ۵۳۹ نفر از طریق تشکیل پرونده در پایگاههای خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه ای و آسیب خیز خدمات دریافت کرده اند.

وارثی اضافه کرد: با توجه به راه اندازی سامانه آماری از سوی سازمان بهزیستی کشور، در سال گذشته تمامی آمارهای فعالیت اورژانس اجتماعی در سامانه كشوری، به صورت یکپارچه و روزانه ثبت و ضبط شده است.


مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۴۷ هزار و ۸۸ مورد خدمت شامل: خدمات مددکاری، روانشناسی، آموزشی، حقوقی، نگهداری به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی در استان ارائه شده است.

۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۸
بهزیستی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید