اخبار

تهران: تاثیر کرونا بر سلامت روان شهروندان/ آسیب شناسی آثار اجتماعی ناشی از کرونا در دستورکار قرار دارد

تهران: تاثیر کرونا بر سلامت روان شهروندان/ آسیب شناسی آثار اجتماعی ناشی از کرونا در دستورکار قرار دارد
استاندار تهران گفت: رسیدگی به آثار اجتماعی ناشی از شرایط کرونا به ویژه موضوع سلامت روان اعضای جامعه پیگیری می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا ؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای پژوهشی تامین اجتماعی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: موثرترین و اثربخش ترین اقدام در مقابله با کرونا آگاهی دادن به مردم در زمینه استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و تشدید نظارت بر محدودیت ها می باشد.
وی با اشاره به اهمیت پژوهش در امور مختلف تاکید کرد: شورای پژوهشی تامین اجتماعی نگاه جدیدی به مسائل حوزه اجتماعی دارد و باید این مسئله در سطح کلان مورد توجه قرار بگیرد تا خلاهای موجود در زمینه داده های اطلاعاتی تکمیل شود.
استاندار تهران عنوان کرد: داده های لازم برای اتخاذ تصمیم مناسب اهمیت فزاینده ای دارد به خصوص در استان تهران که با شرایط پیچیده ای مواجه هستیم و استان تهران سرریز آسیب های اجتماعی کشور در موضوع معتادین متجاهر، کودکان کار، اتباع و غیره می باشد.
محسنی بندپی با اشاره به کمبود امکانات و سرانه های مختلف در استان گفت: سرانه دانش آموزی در هر کلاس ۳۴ نفر در استان تهران می باشد و سرانه تخت بیمارستانی در تهران ۱.۶ و در شهرستان ها شش دهم درصد به ازای هر هزار نفر می باشد که این مسائل نیاز به رسیدگی جدی دارد.
وی سپس با بیان اینکه کرونا بر سلامت روان شهروندان تاثیر گذاشته است بر لزوم رسیدگی به آثار اجتماعی ناشی از شرایط کرونا به ویژه موضوع سلامت روان اعضای جامعه تاکید کرد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۳۰
خبرگزاری برنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید