اخبار

خبرگزاری قطره

رستم‌وندی: آماده استفاده از ظرفیت جوانان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم

رستم‌وندی: آماده استفاده از ظرفیت جوانان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم
تهران- ایرنا- معاون وزیر کشور گفت: وزارت کشور از ظرفیت جوانان برای اصلاح امور اجتماعی و همچنین کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده می‌کند و انتظار داریم جوانان فعال در این حوزه نیز اثربخش، هدف‌مند و باانگیزه ورود کنند.

«تقی رستم وندی» روز دوشنبه در نشست وزرای کشور و ورزش و جوانان با مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان در محل وزارت کشور اظهارداشت: وزارت کشور و در ذیل آن سازمان امور اجتماعی آمادگی دارد از ظرفیت بیش از سه هزار تشکل جوانان سازمان‌دهی شده و آماده اقدام و عمل، در راه اصلاح امور اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کند و انتظار داریم جوانان فعال در این حوزه نیز اثربخش، هدف‌مند و باانگیزه ورود کنند.

رییس سازمان امور اجتماعی کشور با بیان اینکه در آستانه هفته تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی قرار داریم، گفت: فراگیری و گستره کمی جوانان نکته بسیار مهمی است که در سال‌های اخیر به چنین گستره‌ای رسیده است. باتوجه به شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور و اقدام دشمنان نظام، این حضور و تلاش جوانان برای اصلاح حوزه‌های مختلف درقالب تشکل‌ها بیانگر وجود انگیزه، امید و نشاط در بین جوانان کشور است و همین روحیه باعث تحقق و استمرار اصل پیروزی انقلاب و مقاومت کشور در دوره جنگ و تحریم‌ها تا به امروز بوده است.

رییس سازمان امور اجتماعی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهارکرد:‌ در این بیانیه خطاب به جوانان توصیه شد تا شانه‌های خود را زیر بار مسئولیت و مدیریت و هدایت کشور قرار دهند.

رستم وندی با بیان این که جامعه جوان ۳۶ میلیونی کشور ظرفیت بسیار بزرگی برای هرگونه اقدام و اصلاح امور در کشور محسوب می‌شود، گفت: این جامعه بزرگ احتیاج به برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، ایجاد تشکیلات دارد که در سال‌های اخیر، وزارت ورزش و جوانان از عهده این کار به‌خوبی برآمده است.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: وزارت کشور در چند سال گذشته همکاری خوبی با وزارت ورزش و جوانان داشته و این امر منجر به گره‌گشایی در فعالیت تشکل‌های جوانان در کشور شد.

وی افزود: با رویکرد جدید یک نگاه گسترده نسبت به موانع قانونی و حقوقی صورت گرفت؛ چون پیش از این تصور می‌شد برای تشکل‌ها باید ملاحظات قانونی وجود داشته باشد اما با پیگیری‌ها و اتخاذ رویکرد مناسب، تشکل‌های جوانان رسمیت یافت و امور اداری و سازمان‌دهی تشکل‌های جوانان در کشور تسهیل شد.

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱
خبرگزاری قطره |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید