اخبار

قزوین:ظرفیت سمن‌های قزوین برای مقابله با مواد مخدر به کار گرفته شود.

قزوین:ظرفیت سمن‌های قزوین برای مقابله با مواد مخدر به کار گرفته شود.
مسوول جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین گفت: قطعا دولت و نظام به تنهایی نمی‌توانند برای مقابله با مواد مخدر اقدام کنند و باید از ظرفیت و توان سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه بهره گرفت.

علی رحمانی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین، افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه در حوزه مواد مخدر، زحمت نیروی انتظامی، دستگاه قضا و... را در این زمینه کمتر می‌کند بنابراین یکی از اولویت‌های ما پیشگیری و کار بر روی نوجوانان و جوانان است.

رحمانی گفت: باید از پتانسیل و ظرفیت سمن‌ها و نیروهای مردمی در این حوزه استفاده کنیم که واقعا هرکجا مردم پای کار آمده‌اند موفق‌تر عمل کرده‌ایم.

وی افزود: در حوزه راه اندازی کمپ‌های ماده ۱۵ و ۱۶ مواد مخدر، کارهای خوبی در استان صورت گرفته است ولی باید در برنامه‌های آتی بهتر روی این موارد کار کنیم.

این مسوول با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقابله با مواد مخدر، ید طولایی داشته و چهار هزار شیهد خود، شاهد و گواه این مدعا است، گفت: مبارزه با مواد مخدر بحث مهمی است که ایران در این زمینه نقش آفرینی کرده و حرف برای گفتن در سطح جهان داشته است.

وی با بیان اینکه در مقابله با مواد مخدر، توجه به نیروی انسانی و مسایل اجتماعی برای ما بسیار مهم است، گفت: دشمنان نظام در استفاده از هر حربه‌ای برای تحقق اهداف شوم خود کوتاهی نکردند تا جوانان ما را با افیون مواد مخدر از خود بیخود کرده و دچار چالش کنند.

رحمانی افزود: برای مقابله با مواد مخدر باید از نوجوانان و جوانان شروع کنیم و اگر می‌خواهیم این مشکل را به صورت ریشه‌ای حل کنیم باید کمیته پیشگیری بتواند به نحو مطلوبتری در این زمینه گام بردارد.

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۶
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید