اخبار

سیستان و بلوچستان:تلاش برای تهیه اطلس آسیب های اجتماعی در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان:تلاش برای تهیه اطلس آسیب های اجتماعی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان از تهیه اطلس آسیب های اجتماعی در این استان خبر داد.

عزیزاله جهان‌تیغ امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: آسیبهای اجتماعی موضوعی است که متغیرهای پیچیده ای دارد و به صورت در هم تنیده به هم متصل هستند و قطعا این آسیب ها نیازمند یک بررسی دقیق علمی از لحاظ میزان شیوع و بروز، بر حسب منطقه جغرافیایی است.

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این متغیرها در مناطق مختلف اثراتی کاملا متفاوت با یکدیگر دارند، همه متولیان حوزه اجتماعی باید آسیب شناسی را در سطح کلان استان و به صورت برش شهرستانی انجام دهند، به دلیل اینکه هر کدام از این متغیرها متولی خاص خود را دارد باید بصورت اطلس جامع تدوین شود.

عزیزاله جهان‌تیغ ضمن انتقاد از مغفول ماندن آسیب های اجتماعی پاندمی کوئید 19 گفت: آسیب‌های اجتماعی در کنار آسیب های اقتصادی پاندمی کوئید 19، مساله مهم تری است ، به لحاظ تاثیری که بر اجتماع بشری و نوع روابطی که بعد از فروکش کردن این پاندمی شکل خواهد گرفت قطعا تاثیر مهمی در آینده ای نه چندان دور خواهند گذاشت.

وی تصریح کرد: شراکت دانشگاهیان در تدوین این اطلس، تحلیل و تحقیق مسائل مربوط به آسیب‌های اجتماعی می‌تواند طرحی جامع و راهبردی را به عنوان نقشه راه نهادهای متولی در اختیارشان قرار دهد

۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید