اخبار

خراسان جنوبی :برگزاری اولین جلسه مشاوره دادگاه اطفال و نوجوانان استان

خراسان جنوبی :برگزاری اولین جلسه مشاوره دادگاه اطفال و نوجوانان استان
برگزاری اولین جلسه مشاوره دادگاه اطفال و نوجوانان استان

اولین جلسه مشاوره دادگاه اطفال و نوجوانان با حضور یکی از  مشاورین مجرب واحد مشاوره اطفال و نوجوانان استان، متهم و والدین وی در بیرجند برگزار شد.
به گزارش واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، در این جلسه طی مصاحبه با متهم، گزارشی از ویژگی های شخصیتی، وضعیت خانوادگی و شرایط اجتماعی متهم جهت ارائه به قاضی شعبه رسیدگی کننده به جرایم اطفال و نوجوانان مرکز استان تهیه و پس از پایان مشاوره، جلسه رسیدگی پرونده با حضور مشاور برگزار شد. به گفته معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان خراسان جنوبی، کودکان و نوجوانان به دلیل شرایط جسمی و
ذهنی حساس و شکننده ای که دارند نیازمند توجه بیشتر در جامعه هستند. حجت الاسام یدالله وحدانی نیا افزود: در برخی مواقع به دلیل شرایطی که برای کودکان و نوجوانان پیش می آید برخی از آنان دست به اقداماتی می زنند که از نظر قانون جرم بوده و باید مجازات شوند . درحالیکه که قانون برای این افراد مجازات درنظرگرفته است .وی اظهاداشت در راستای اجرای نص صریح قانون مواد (315،410،203،298،413،و416  قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 و تبصره ماده 44 ، 45 و 88 قانون مجازات اسامی( و ترویج استفاده از نهادهای ارفاقی به نفع آینده کودکان و نوجوانان بزهکار و با هدف اصلاح و باز اجتماعی نمودن آنان، جلسات مشاوره در محاکم اطفال و نوجوانان که مختص اطفال و نوجوانان کمتر از هجده سال سن می باشد، به بررسی ریشه ای مشکلات و پیشگیری از بزهکاری آنان می پردازد تا بعدها این افراد به عنوان آینده سازان جامعه تجربه ای منفی از برخورد سیستم قضایی نداشته و مسیر صحیح زندگی را پیدا کنند.

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰
اداره کل استان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید