اخبار

خراسان رضوی: مردم باید حجم تهدید مواد مخدر را بدانند

خراسان رضوی: مردم باید حجم تهدید مواد مخدر را بدانند
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: مردم نیازمند آگاه‌سازی هستند تا حجم تهدید مواد مخدر در استان را بدانند.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان این مطلب گفت: برنامههای متنوعی را از جمله آگاه‌سازی و آموزش مردم در راستای مقابله با ویروس کرونا شاهد بودیم. ما باید میزان مشارکت‌‌ها را در حوزه کرونا مورد بررسی قرار دهیم و این میزان از مشارکت‌ها را در مبارزه با موادمخدر نیز به کار گیریم.

وی تاکید کرد: اهمیت مبارزه با موادمخدر بسیار زیاد است و حتی حجم تهدید آن نیز از کرونا بیشتر است اما چون حجم تهدید را نمی‌بینیم، مشارکت در این حوزه کمتر است.

معان استاندار در خصوص گستردگی آسیب‌های اجتماعی افزود: آسیب‌های اجتماعی بسیار گسترده هستند و در استان نیز شاهد موارد متعددی همچون کارتن خوابی، طلاق، کودک همسری، کودک آزاری، معتادین متجاهر و سایر موارد هستیم.

رئیس کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی امسال فراوان‌تر هستند که یکی از آنها موضوع مواد مخدر است؛ بنابراین مسئولیت ما تا پایان سال نیز یک مسئولیت خاص‌تر و ویژه تر است، خصوصاً برای جامعه هدفی که قشر محروم و کم درآمد جامعه هستند؛ زیرا کمک‌های معیشتی، مسکن‌های مقطعی هستند و باید به مسائلی همچون اشتغال، ازدواج، وام، جهیزیه و... نیز بپردازیم .

جعفری گفت: باید آسیب‌شناسی شود که چرا برخی دستگاه‌های اطلاع‌رسانی علیرغم اینکه دغدغه را می‌دانند و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز از آسیب‌های موادمخدر در بسیاری از جلسات سخن می‌گویند، نقش خود را به خوبی ایفا نمی‌کنند.


وی در پایان یادآور شد: با توجه به ایام کرونایی و اهمیت برگزاری آموزش، سازمان‌های مردم نهاد دوره‌های آموزشی را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند

۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید