اخبار

تهران : اعزام تیم‌های سیار به ۳۲۷۰ پاتوق معتادان پرخطر/غربالگری علامتی و تب‌سنجی معتادان خیابانی

تهران : اعزام تیم‌های سیار به ۳۲۷۰ پاتوق معتادان پرخطر/غربالگری علامتی و تب‌سنجی معتادان خیابانی
معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تیم‌های سیار به ۳۲۷۰ پاتوق معتادان پرخطر رفته و غربالگری علامتی و تب سنجی را انجام دادند.

مجید رضازاده معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران در مورد اقدامات پیشگیرانه از کرونا در حوزه کاهش های آسیب گفت:بهزیستی برای پیشگیری از شیوع کرونا در معتادان از همان ابتدای شیوع بیماری در مراکز کاهش آسیب و درمانی خود اقدامات زیادی انجام داده و این امر موجب شده کمترین امار مبتلایان را در معتادان خیابانی و چه در معتادان مقیم داشته باشیم.

وی افزود: این اتفاقات با حمایت سازمان ملل انجام شده و در سایت انها هم گذاشته شده و از اقدامات ما تشکر شده، حتی به معتادان خیابانی و کارتن خواب هم رسیدگی کردیم درحالیکه برخی کشورهای پیشرفته به مردم عادی و سالمندان خود نتوانسته اند خدمت رسانی مناسب را داشته باشند.

رضازاده گفت: اقدامات انجام شده اقداماتی است که در مراکز اقامتی شده و بلافاصه دستورالعمل های نحوه برخورد ابلاغ شده و افرادی که ممکن است علامت دار باشند،اینها را قرنطینه کردند و از پذیرش افراد جدید،مراکز را منع کردیم و به همه مراکز، مواد ضدعفونی کننده داده ایم و آموزشهای لازم هم داده شده تا بتوانند از خود و مراقبان و مقیمان مراقبت کنند تا به کرونا مبتلا نشوند.

وی ادامه داد: در حوزه کاهش اسیب که معتادان در خیابان ها و پاتوق ها هستند،با وجود ۲۵۸ مرکز روزانه و شبانه و ۲۵۰ تیم سیار، ۳۲۷۰ محله پرخطر شناسایی شده و در مراکز شبانه و روزانه نیز پذیرای این افراد بوده ایم و خدماتی مانند دادن سرنگ و اموزشهای لازم برای اعتیاد کم خطرتر برای این افراد، آموزش های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را هم در مراکز ارایه دادیم و مواد ضدعفونی کننده،ماسک و دستکش دراختیارشان قرار دادیم و غربالگری علامتی و تب سنجی را انجام دادیم.

رضازاده گفت: تیمها به ۳۲۷۰ محله پرخطر رفته و آموزشهای لازم هم به افراد در پاتوقها و مصرف کنندگان خیابانی مواد مخدر داده شده است.

معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور افزود: در این پاتوقها اگر کسی علامت داشته ،همراهی و با بیمارستان محل، هماهنگ شده و پذیرش شده اند.به همین دلیل اگر این اقدامات نمی شد سطح ابتلای بیشتری را شاهد بودیم چرا که هم تجمع دارند و هم سطح ایمنی بدنشان پایین است.

منبع : خبرگزاری فارس

۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۴۳
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید