اخبار

تهران : اهدای ۷۸ هزار بسته بهداشتی و ۲۴ هزار بسته معیشتی به کودکان خیابانی

تهران :  اهدای ۷۸ هزار بسته بهداشتی و ۲۴ هزار بسته معیشتی به کودکان خیابانی
علی‌گو درباره ارائه خدمات بهداشتی به کودکان خیابانی پس از شیوع ویروس کرونا، توضیحاتی داد.

محمود علی‌گو سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره ارائه خدمات بهداشتی به کودکان خیابانی پس از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا به منظور حمایت از کودکان خیابانی، ۷۸ هزار بسته بهداشتی و ۲۴ هزار بسته معیشتی به این کودکان ارائه شد.

وی با بیان اینکه بسته‌های معیشتی در صورتی به خانواده‌های کودکان خیابانی داده می‌شود که آن‌ها دیگر به خیابان نروند، افزود: همچنین در کنار توزیع این بسته‌ها خدمات مددکاری و گفت‌وگو با خانواده‌های این کودکان را نیز داشتیم.

علی‌گو با بیان اینکه تا پایان کرونا حمایت‌ از کودکان خیابانی ادامه دارد، بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا این لحظه حدود ۳ هزار کودک خیابانی در سراسر کشور تحت حمایت سازمان بهزیستی قرار گرفتند و اقلام بهداشتی و بسته معیشتی به آن‌ها اهدا شد. همچنین در بین این کودکان اتباع خارجی نیز دیده شدند که این حمایت‌ها را از آن‌ها نیز دریغ نکردیم.

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که رده سنی کودکان خیابانی که در این مدت از بهزیستی بسته‌های بهداشتی و معیشتی دریافت کردند چقدر بوده است؟، گفت: رده سنی این کودکان را نمی‌دانیم، چرا که اگر می‌خواستیم از آن‌ها اطلاعات دریافت کنیم، جذب تیم‌های ما نمی‌شدند و این بسته‌های حمایتی را دریافت نمی‌کردند.

وی درباره ارائه خدمات به کودکان زباله گرد، تصریح کرد: حمایت از کودکان زباله گرد بر عهده شهرداری تهران است که باید بگویم شهرداری در این مدت خدمات خوبی به این کودکان ارائه داده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۴۴
باشگاه خبرنگاران جوان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید