اخبار

قزوین: ضرورت شناسایی ساختمان‌های بدون استفاده ادارات برای ایجاد کمپ معتادان

قزوین: ضرورت شناسایی ساختمان‌های بدون استفاده ادارات برای ایجاد کمپ معتادان
استاندار قزوین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: با شناسایی ساختمان‌های بدون استفاده دستگاه‌های اجرایی برای عملیاتی شدن ماده ۱۶ و احداث کمپ ویژه معتادان متجاهر اقدام شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، هدایت الله جمالی پور استاندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: دستگاه‌های اجرایی که ساختمان‌های بلا استفاده دارند که می‌تواند برای ایجاد کمپ نگهداری معتادان استفاده شود باید معرفی کنند تا به سرعت برای این افراد فکری کنیم.

جمالی پور افزود: با کمک خیران و فعالان اقتصادی می‌توان حداقل برای نیمی از معتادانی که اعتیاد خود را ترک کرده اند شغل ایجاد کرد و در این میان باید آموزش مهارتی افراد را جدی گرفت.

او گفت: دامنه اعتیاد گسترده و مسائل مرتبط با این افراد متعدد است لذا هر گونه غفلت از آن می‌تواند آسیب‌های زیادی به جامعه و فرزندانمان وارد کند.

استاندار افزود: همه مدیران باید به موضوع اعتیاد حساس باشند و در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرکت کنند و اگر کسی به آن توجه نکند برخورد خواهیم کرد.

جمالی پور اضافه کرد: وقتی دادستان و رئیس کل دادگستری در جلسات حضور دارد دیگر مدیران هم باید شخصاً در این نشست‌ها حضور پیدا کنند تا بتوانیم تصمیم بگیریم و شرکت نکردن مدیران کل بدون عذر موجه پذیرفته نیست.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین هم در این نشست گفت: افزایش اعتیاد موجب افزایش سایر جرائم از جمله سرقت در سطح جامعه و ناامنی خواهد شد و زندان نیز در بحث معتادان متجاهر، راهکار مناسبی نیست و ایجاد مرکز ماده ۱۶ برای استان یک ضرورت است که باید در کمترین زمان ممکن اجرایی شود

محمد قاسمی افزود: مرکز ماده ۱۶ در واقع مجتمع درمانی، آموزشی، پرورشی و فرهنگی است و همه اعضای شورا باید در این مرکز متناسب با رسالتی که دارند، حضور فعال و جدی داشته باشند و ایفای نقش کنند. ضمن اینکه باید برای اشتغال این افراد، پس از خروج از این مرکز نیز برنامه ریزی داشته باشیم، در غیر اینصورت همه تلاش‌ها بی فایده خواهد بود و فرد مجددا به اعتیاد گرایش پیدا می‌کند.

۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵
باشگاه خبرنگاران جوان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید