اخبار

قزوین:جمع آوری معتادان متجاهر در قزوین ضروری است.

قزوین:جمع آوری معتادان متجاهر در قزوین ضروری است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت: جمع آوری معتادان متجاهر و راه اندازی کمپ ویژه نگهداری آنها در سطح این استان ضروری است.

منوچهر حبیبی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از اعتیاد به عنوان بلایی خانمان‌سوز یاد کرد و افزود : برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه نیازمند مشارکت مردم و همگرایی اجتماعی هستیم .
وی با تاکید بر اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر با جدیت در راستای اجرای ماموریت های خود تلاش می کند، افزود: مشارکت مردم در اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد ضروری است و بدون حضور مردم هیچ برنامه‌ای موفق نخواهد شد.
حبیبی با اشاره به شناسایی ۵۰۰ معتاد متجاهر در سطح استان قزوین یادآورشد: احداث مرکز نگهداری معتادان متجاهر برای بهبود آنها از نیازهای اساسی است که با کمک همه دستگاه‌ها بویژه سپاه و بسیج باید اقدام شود.
وی با اشاره به گرایش برخی جوانان به مواد محرک و نیرو زا تصریح کرد: مواد محرک و داروی غیر مجاز بدون تجویز پزشک نیر باید تحت کنترل قرار گیرد که حتی موارد تحت عنوان محرک زا که منجر به فوت شده گزارش شده است.
معاون سیاسی استانداری قزوین پیشگیری و مراقبت را در مرتبه اول دارای اهمیت دانست و گفت : معتادان متجاهر با هماهنگی سایر ارگان‌ها تجمیع شود و کمپ ماده ۱۶ برای نگهداری و درمان آن‌ها درنظر گرفته شده و زمینه اشتغال این افراد نیز فراهم گردد.

حبیبی به راه اندازی کمپ ماده ۱۶ با مسوولیت بسیج و سپاه و ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و یادآورشد: شهرداری موظف است برای احداث این کمپ در حریم شهری زمینی شناسایی و در اختیار این ستاد قرار دهد و دستگاه‌ها متولی دیگر نیز اگر فضای مازادی دارند اعلام و به ستاد معرفی کنند.
وی افزود : مبارزه با تهیه و توزیع کنندگان مواد مخدر کار تیمی است و دستگاه‌های متعددی متولی هستند و مختص به دستگاه خاصی نیست و خانواده ها نیز در این خصوص نقش مهمی دارند.
حبیبی افزود: از نیروی انتظامی و دستگاه قضایی که کار جمع آوری معتادان متجاهر را برعهده دارند جای تشکر دارد و باید این مهم تداوم یابد.

۷ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید