اخبار

البرز : کودکان کار در روزهای کرونایی فراموش نمی شوند

البرز : کودکان کار در روزهای کرونایی فراموش نمی شوند
معاون تخصصی امور اجتماعی بهزیستی البرز گفت: پک‌های بهداشتی تهیه و از طریق اورژانس اجتماعی بین کودکان کار در حال توزیع است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، مریم صدیقی، معاون تخصصی امور اجتماعی بهزیستی استان البرز اقدامات این معاونت در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را تشریح کرد و گفت: از آنجایی که کودکان کار و خیابان به دلیل عدم تغذیه و شرایط رشد مناسب به لحاظ شرایط ایمنی بدن با کودکان دیگر تفاوت‌های بسیاری دارند و همچنین عدم دسترسی این کودکان به تجهیزاتی مانند ماسک و دستکش، این معاونت اقدام به تهیه پک‌های بهداشتی کرد که از طریق اورژانس اجتماعی بین این کودکان در حال توزیع است.

او افزود: این معاونت از روز‌های اول شیوع این بیماری مکاتبات و هماهنگی لازم با دانشگاه علوم پزشکی جهت ارائه آموزش‌های موردنیاز به پرسنل و خدمت گیرندگان مراکز تحت نظارت را انجام داد و از طریق مراکز بهداشت به افراد مقیم در خانه‌های کودک و نوجوان، مربیان و مدیران مهد‌های کودک، پرسنل شیرخوارگاه و سایر مراکز شبانه روزی اموزش‌های لازم داده شد.

صدیقی گفت: واریز مبلغ در وجه مراکز غیر دولتی با سرانه هر نفر سیصد هزار ریال (۳۰۰۰۰۰ریال) به منظور تهیه مواد ضد عفونی کننده و ماسک انجام شده و همچنین برای مراکز دولتی ضدعفونی کننده، ماسک، دستکش تهیه و در اختیار این مراکز قرار گرفته است.


۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱
سایت باشگاه خبرنگاران جوان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید