اخبار

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت :

زنجان: فعالیت خط مشاوره بهزیستی جهت رفع استرس ویروس کرونا

http://www.behzisti.ir/news/14351/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%B7-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%AA-%D8%B1%D9%81%D8%B
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت : خط مشاوره تلفنی 1480 بهزیستی آماده ارائه مشاوره در زمینه کاهش استرس و اضطراب همشهریان در مواقع بحرانی و استرس های ناشی از شیوع ویروس کووید 19 به صورت رایگان است .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با بیان اینکه با شیوع کرونا ویروس در کشور شاهد افزایش اضطراب و تنش های روانی در بین عموم هستیم که در همین راستا مشاوران و روانشناسان بهزیستی استان زنجان از 8 صبح تا ساعت 20 آماده پاسخگویی به تلفن همشهریان هستند .
وی افزود : در کنار مراقبت های بهداشتی برای حفاظت سلامت جسمی ازویروس کووید ۱۹ ، حفظ آرامش و مدیریت استرس در برابر بحران ایجاد شده توسط این ویروس بسیار مهم است .

وی افزود : رعایت تکنیک های رفع استرس، افزایش اطلاعات فردی ، ارتقاء سواد رسانه و کنترل هیجانات فردی دراین ایام باید مورد توجه قرار گیرد.
محمدی با اشاره به اینکه خط ۱۴۸۰ در همه شهرستان‌ها و روستاهای استان قابل دسترسی است، اظهار کرد: این خط در خصوص مسائل مختلف از جمله کودکان و نوجوانان، مسائل تحصیلی، تربیتی، خانوادگی، ازدواج و ...به افراد ارائه مشاوره می‌دهد و در حال حاضر بصورت اختصاصی مشکلات روانشناختی مثل استرس و اضطراب در زمینه ویروس کووید ۱۹ اقدام می نماید که در این زمینه می‌توان از مشاوران این خط کمک گرفت
وی با اشاره به اینکه با افزایش و شیوع بیماری کروناویروس استرس و نگرانی نیز در افراد افزایش یافته است توضیح داد: این افراد معمولاً در مورد خود، خانواده، سالمندان و فرزندان خود احساس نگرانی زیادی را می کنند. مشاوران و روانشناسان خط صدای مشاوره، به افراد اطلاعات پزشکی ارائه نمی‌دهند، اما سعی می کنند اضطراب و نگرانی آنها را کنترل کنند .

۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳
بهزیستی زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید