اخبار

البرز : کودکان را از کرونا نترسانیم

البرز : کودکان را از کرونا نترسانیم
روانشناس البرزی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور باید با رفتار درست با کودکان در مورد این موضوع اهمیت ویژه داد و آنان را از کرونا نترسانیم.

دکتریونس جاوید نسب روز دوشنبه در گفت و گوبا ایرنا اظهارداشت: باید به فرزندانمان آموزش خود مراقبتی بدهیم تا ضمن رعایت نکات بهداشتی از آرامش روحی مناسب برخوردار باشند.
وی با اشاره به اینکه بیماری کرونا با شیوع فراوان و مشکلاتی که دارد امروزه به دغدغه اصلی خانواده‌ها تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: در خصوص این بیماری و رفتار با کودکان ضرورت دارد به نکات مهمی که مطرح می شود توجه کرد.
این بیماری را ازکودکان پنهان نکنید و طوری رفتار نکنید که هیچ اتفاقی نیفتاده است بلکه به زبان کودکانه و ساده با فرزندانتان در مورد آن حرف بزنید.
وی اضافه کرد: به فرزندانتان نحوه شستن دست‌ها، ماسک زدن و راه‌های پیشگیری دیگر را به آنان آموزش دهید، بهتر است در این کاربرایشان الگو باشید و کارهایی مثل شستن دست‌ها را در زمان‌هایی مشخص با هم انجام دهید.
این روانشناس ادامه داد: برای آموزش به کودکان از بازی استفاده کنید زیرا استفاده از این شیوه بسیار مناسب است.
جاوید نسب با بیان اینکه از کرونا هیولا وغول برای کودکان نسازید، افزود:ایجاد ترس از بیماری کرونا در کودکان پیامدهای منفی چون اضطراب، استرس، افسردگی و شب اداری را در پی دارد.
وی شیوه های پیشگیری از بیماری کرونا را ضروری دانست و گفت: به فرزندان اطمینان خاطر دهید که از آنها حمایت می‌کنید و نگران هیچ چیز نباشند زیرا این اطمینان خاطر تاثیر روانی بسیارارزشمندی دارد.
وی تاکید کرد: این زمانی فرصت خیلی خوبی است که در اختیار خانواده و کودکان باشید، با کودکان بازی کنید، با هم فیلم ببینید، تکالیف مدرسه را مرور کنید و تفریحات مناسب و لذت‌بخشی در کنار هم داشته باشید تا کودک نبود پارک، سینما، مهد کودک یا مدرسه را احساس نکند.

طبق آخرین آمار اکنون ۴۵۰ بیمار با تشخیص اولیه و قطعی کرونا در بیمارستان های البرز بستری هستند.

همچنین تاکنون ۹۳۹ بیمار مشکوک و کرونایی در استان البرز بهبود یافته اند و ۱۹ نفر جان خود را از دست دادند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از ۸۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.


۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا البرز ) |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید