اخبار

البرز : پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در بافت های ناکارآمد شهری با جدیت بیشتری اعمال شود

البرز : پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در بافت های ناکارآمد شهری با جدیت بیشتری اعمال شود
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه در مناطق حاشیه ای و بافت های ناکارآمد شهری باید طبق برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه کارگروه اجتماعی استان که روز پنجشنبه برگزاری شد، با اشاره به دستور اول جلسه مبنی بر ارائه سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان، افزود: باید در نظر داشته باشیم که قرار نیست اقدامات تشریفاتی و نمایشی انجام دهیم بلکه ضرورت دارد اسناد و طرح ها، محوریت اجرایی داشته باشند.
وی ادامه داد: باید برای پویایی جمعیت بانوان و ارتقا وضعیت آنها در ابعاد ملی برنامه ریزی شده و نسخه بومی آن در استان اجرایی شود همچنین ضرورت دارد نیازهای زنان استان با توجه به شرایط موجود احصا شود.
شهبازی گفت: بسط نگاه منفی و سیاه نمایی در جامعه عواقب خوبی در پی ندارد از این رو باید با هدف امیدافزایی و رفع موانع اقشار مختلف مردم نسبت به اتخاذ تدابیر مناسب اقدام کنیم.
وی با اشاره به سند ملی آمایش سرزمین البرز، افزود: این طرح با بهره برداری از توان کارشناسان استان در سازمان مدیریت برنامه ریزی البرز تهیه و تدوین شده و به اذعان بسیاری از مسئولان ملی بسیار جامع و دقیق است.
استاندار البرز اضافه کرد: از کارشناسان مربوطه انتظار می رود که در راستای تدوین سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده استان از سند آینده پژوهی ایران بهره برداری کنند سپس به شورای توسعه استان ارجاع شود.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: ضرورت دارد از تمامی ظرفیت ها برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای بهره برداری کنیم.
وی به دستور جلسه دوم این نشست مبنی بر بررسی چگونگی اجرای پروژه روستای سالم در استان اشاره کرد و گفت: همه باید بسیج شوند تا این طرح در روستاها بویژه در مناطق محروم اجرایی شود.
استاندار البرز افزود: البرز با رشد 3 درصدی جمعیت روستایی مواجه شده در صورتی که این امر در کشور روند منفی داشته است از این رو ضرورت دارد بستر مناسب جهت مانایی جمعیت در روستاها فراهم شود


۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۰۵
سایت استانداری البرز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید