اخبار

قم: با برنامه مشخص می توان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی گام برداشت

قم: با برنامه مشخص می توان در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی گام برداشت
یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای اجتماعی کشور، با محوریت بررسی نحوه استفاده از ظرفیت نهادهای دینی در مدیریت امور اجتماعی به ویژه کاهش آسیب های اجتماعی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی در محل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ رحمانی فضلی پس از پایان این جلسه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد وخاطره سردار بزرگ اسلام و همچنین تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، بیان کرد: شهادت سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی را خدمت تمامی مسلمین جهان تسلیت می‌گویم و علو درجات را برای این عزیز خواستارم. از خداوند منان خواستارم این شهید بزرگوار همراه با شهدای کربلا محشور شود.

وزیر کشور در ادامه با بیان این موضوع که در جلسه امروز شورای اجتماعی موضوع مهم بهره‌گیری از ظرفیت‌های دینی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی مطرح شد، اظهار داشت: این موضوع بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در همین راستا در این جلسه حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات و کانون مساجد کشور چهار گزارش را ارائه دادند.

وزیر کشور افزود: در حال حاضر در حدود 79 هزار مسجد را در کشور داریم که 26 هزار مسجد دارای کانون هستند، 1000 مصلی نیز در کشور وجود دارد که به همراه سایر نهادها باید در حوزه اجتماعی بتوانند کمک کنند.

وزیر کشور با اشاره به این موضوع که گزارش های بسیار خوبی ارائه شده است، خاطرن نشان کرد: از اولویت‌های پنج گانه مقام معظم رهبری نیز در این حوزه گزارش‌هایی مطرح شد. یقینا می‌توانیم با برنامه مشخص و هماهنگ در پیشبرد اهداف خود در حوزه آسیب‌های اجتماعی گام‌های موثری برداریم. در این جلسه مصوبه‌ای نداشتیم و بحث‌ها در جلسه بعد ادامه پیدا خواهد کرد.


۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
خبرگزاری برنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید