اخبار

قم: نظامنامه رصد آسیب های اجتماعی تصویب شد

قم: نظامنامه رصد آسیب های اجتماعی تصویب شد
معاون وزیر کشور گفت: نظامنامه رصد اجتماعی مورد تصویب اعضای شورا اجتماعی کشور قرار گرفت و مقرر شد این نظامنامه به دستگاه‌ها ابلاغ و شیوه‌نامه‌ها و تفاهمنامه‌های بین دستگاهی برای اصلاح نظامنامه رصد تکمیل شود.

به گزارش ایسنا،تقی رستم‌وندی دریکصد و بیست و دومین نشست شورای اجتماعی کشور که با موضوع بررسی نظامنامه رصد اجتماعی در وزارت کشور برگزار شد ضمن اشاره به اینکه نظام رصد اجتماعی موضوع مهمی است، اظهار کرد: این موضوع جزو تکالیف برنامه ششم بوده و ماده ۸۰ این برنامه تکلیف کرده است که باید نظام جامع رصد آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها طراحی و تدوین شود.

وی افزود: بخش مهمی از این تکلیف برنامه ششم توسط وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی در حوزه آسیب های اجتماعی عملیاتی شده است و بخش معلولیت‌ها از سوی بهزیستی دنبال می‌شود.

معاون وزیر کشور افزود: نظام رصد آسیب‌های اجتماعی از سال ۹۳ در وزارت کشور آغاز و منجر به تهیه گزارش جامع وضعیت اجتماعی کشور شد که به مقام معظم رهبری ارائه و بر همین اساس از سال ۹۴ تاکنون هفت جلسه در محضر رهبر انقلاب در این زمینه تشکیل شده است.

رئیس سازمان امور اجتماعی در تبیین نظامنامه رصد اجتماعی گفت: در این نظام جامع، نحوه گردآوری داده‌ها طراحی شده، داده کاوی، تحلیل و پردازش اطلاعات پیش‌بینی و جایگاهی برای تحلیل پدیده‌های اجتماعی قرار داده شده است همچنین در نهایت راهکارهایی برای حل چالش‌های اجتماعی در این نظام ارائه شده است.

رستم وندی تصریح کرد: در تدوین نظامنامه رصد اجتماعی، مرکز رصد اقدامات زیادی انجام داد تا بتواند سامانه‌های مورد نیاز نظام دیده‌بانی اجتماعی را طراحی کنند.

وی در پایان گفت: تلاش داریم در مسیر تحقق اهداف نظام رصد اجتماعی، زمینه‌های ایجاد تفاهم و همکاری با دستگاه‌های مختلف برای تقسیم کار و اجرای برنامه های ذیل این نظام را دنبال کنیم.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشوردر یکصد وبیست و دومین نشست شورای اجتماعی کشور، نظامنامه رصد اجتماعی مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت و مقرر شد این نظامنامه به دستگاهها ابلاغ همچنین شیوه‌نامه‌ها و تفاهمنامه‌های بین دستگاهی برای اصلاح نظامنامه رصد تکمیل شود.

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۷
خبرگزاری ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید