اخبار

وزیر رفاه: هدیه ما به سالمندان «عشق و حس مشارکت» است / جمعیت سالمند کشور ۳ برابر از رشد جمعیت سبقت گرفتهc

snn.ir
محمد شریعتمداری گفت: در وزارت رفاه هدیه‌ای که می‌توانیم به سالمندان اهدا کنیم این است که هم عشق و هم احساس مشارکت را در بین آن‌ها ایجاد خواهیم کرد.

محمد شریعتمداری در مراسم گرامیداشت روز جهانی سالمند اظهار کرد: سند ملی سالمندان باید چراغ راه ما قرار گیرد و ضروری است از پتانسیل و ظرفیت سالمندان استفاده شود. همچنین زندگی توام با عزت برای آن‌ها فراهم شود. شورای ملی سالمندان باید اجراکننده تصمیمات دولت باشد، مشارکت سالمندان را داشته و از نظرات سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در تصمیم‌گیری‌های خود استفاده کند.

شریعتمداری ادامه داد: ۷۰۰ میلیون جمعیت بالای ۶۰ سال در دنیا زندگی می‌کنند، این جمعیت در سال آینده در دنیا افزایش پیدا می‌کند، البته در کشورمان روند سالمندی بسیار سریع‌تر از افزایش جمعیت پیش می‌رود. رشد جمعیت سالمندی ۳.۶ درصد است، این در حالیست که رشد جمعیت کشور ۱.۲ درصد است و این نشاندهنده آن است که جمعیت سالمندی ۳ برابر از رشد جمعیت سبقت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۴ تعداد جمعیت بالای ۶۰ سال کشورمان به یک چهارم جمعیت می‌رسد گفت: این جمعیت از ۱۳ میلیون نفر می‌گذرد در صورتیکه برنامه‌ریزی‌های لازم از حالا صورت نگیرد با مشکلاتی روبرو می‌شویم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ۸۰ درصد سالمندان در خانه زندگی می‌کنند، این موضوع بسیار ارزشمند است، چون زندگی در خانه زندگی با عشق است. باید اقداماتی انجام دهیم که سالمندان احساس مفید بودن کنند و جایگاه واقعی آن‌ها را در جامعه تبیین کنیم. همچنین باید اقدامی انجام دهیم که سالمندان بعد از دوره بازنشستگی باز هم در زمینه شغل خودشان مشارکت داشته باشند و در این صورت است که احساس حیات کرده و میل به زندگی در آن‌ها زیاد می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در وزارت رفاه هدیه‌ای که می‌توانیم به سالمندان اهدا کنیم این است که هم عشق و هم احساس مشارکت را در بین آن‌ها ایجاد خواهیم کرد.
منبع : خبرگزاری دانشجنو

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶
خبرگزاری دانشجنو |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید