اخبار

استاندار تهران: پس از ساماندهی توانمندسازی و اشتغال معتادین در دستور کار است

www.mehrnews.com
استاندار تهران با اشاره به اینکه برای نخستین باراست که چرخه جمع آوری تاتوانمندسازی معتادین در استان تهران فعالیت می کندگفت: پس از ساماندهی توانمندسازی واشتغال معتادین دردستور کار است.

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر شاهد دو صدای متفاوت از شهرداری تهران در واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی هستیم از یکسو شهرداری تهران موافق این واگذاری است و از سوی دیگر شورای شهر تهران با این موضوع مخالف است.

وی افزود: به هر حال یک پای کار در اجرای مصوبات شورای هماهنگی مواد مخدر مجموعه شهرداری و شورای شهر تهران هستند و باید این موضوع هرچه سریع تر تعیین تکلیف شود و کار واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی انجام شود و در غیر اینصورت مجبوریم موضوع را به محاکم قضایی و ریاست جمهوری منعکس کنیم.

استاندار تهران گفت: اعتیاد پرچالش ترین آسیب اجتماعی است که دغدغه مقام معظم رهبری و خانواده هاست که باعث گرفتار شدن نه فقط فرد معتاد بلکه آحاد جامعه می شود و خوشبختانه در این چند سال با ورود مقام معظم رهبری به این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته و البته در قانون برنامه ششم اولویت با برنامه های پیشگیرانه است.

محسنی بندپی بیان داشت: اینکه بهزیستی با دستور کار قرار دادن تیم های محله محور اقداماتی را در خصوص مبارزه با گل و حشیش کردند قابل تقدیر اما اینکار باید با کارشناسی بیشتری صورت گرفت و حلقه بعدی توانمند سازی معتادین است و بعد از برنامه های ساماندهی و درمان باید توانمند سازی و اشتغال معتادین را دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه این برای نخستین بار است که چرخه جمع آوری تا توانمند سازی معتادین در استان تهران فعالیت می کند گفت: در ابتدا دانشگاه های علوم پزشکی خیلی پای کار نبودند اما بعد از ۲ جلسه متقاعد شدند که باید در حوزه درمان ورود پیدا کنند.

استاندار تهران افزود: یک پای مهم در کاهش اعتیاد شهرداری تهران است و وقتی که از شهروندان عوارض اخذ می شود و بخشی از وظایف شهرداری ها کارهای فرهنگی است باید در خصوص اعتیاد وظیفه مند عمل کند و در نامه ای به شهردار تهران و شورای شهر باید وظایف قانونی این نهاد در خصوص کاهش اعتیاد را گوشزد و مطالبه گری می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اگر نتوانیم با اقدامات پیشگیرانه اعتیاد را کاهش دهیم این بحث به موضوعی نگران کننده برای خانواده ها تبدیل خواهد شد گفت: کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند همکاری های بین بخشی دستگاه هاست و اساسا ماهیت پیچیده ای دارد.


منبع: مهر

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۹
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید