اخبار

مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور:

اردوهای جهادی در رفع آسیب های اجتماعی تاثیرگذارند

اردوهای جهادی در رفع آسیب های اجتماعی تاثیرگذارند
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اردوهای جهادی می تواند نقش پررنگی در شناسایی و مرتفع ساختن مسائل اجتماعی داشته باشد.

غلامرضا فروغی در جلسه هماهنگی اردوهای جهادی شهرستان بردسیر با تاکید بر تقویت رویکرد همگرایی در موضوع توانمندسازی گروه های تحت حمایت گفت: به فعلیت درآوردن استعدادهای بالقوه به وجد آورنده سرمایه های اجتماعی-  اقتصادی است .

وی با اشاره به اردوهای جهادی در حوزه مسائل اجتماعی اظهار داشت: اردوهای جهادی در عرصه های گوناگون به ویژه در حوزه مسائل اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است که می تواند نقش پررنگی در شناسایی و مرتفع ساختن مسائل اجتماعی داشته باشد .

در ادامه رئیس بهزیستی بردسیر در این جلسه با تشریح وضعیت افراد دارای معلولیت و همچنین آموزش های انجام شده توسط کارشناسان بهزیستی در حوزه مسائل اجتماعی در گلزار گفت: کارگروه علمی تخصصی در حوزه مسائل اجتماعی و کاهش معلولیت ها در این شهر تشکیل می شود .

محمد مهدی مسجدی در ادامه ریشه معضلات اجتماعی را در عدم آگاهی خانواده ها در حوزه مسائل اجتماعی عنوان کرد وگفت: تربیت صحیح کودکان، آموزش و ارتقاء دانش خانواده باید در اولویت و اهم فعالیت های این سازمان قرار گیرد.

ترک زاده بخشدار گلزار در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت موجود شهر گلزار گفت: باید از ظرفیت های موجود برای رفع محرومیت ها در بخش های کمتر توسعه یافته استفاده شود .

وی اظهار کرد: ایجاد اشتغال خرد و ارائه تسهیلات بانکی به مددجویان می تواند راه حل مناسبی برای توانمندسازی مددجویان  بخش گلزار باشد.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید