اخبار

تهران: بزرگترها مسأله اصلی کودکان کار هستند

www.socialwork2015.ir
دکتر محمدرضا مقدسی در حاشیه برگزاری اولین کارگاه تاب آوری شبکه یاری کودکان : سیطره روانشناسی بر آسیب های اجتماعی نگران کننده است مبادا متولیان امور اجتماعی به روانشناسی گرایی مبتلا شوند.

دکتر محمدرضا مقدسی در گفتگو با خبرنگار مجله اینترنتی مددکاران اجتماعی افزود: شبکه یاری کودکان کار ایده ای بی مانند و با ارزش است که می تواند بعنوان یک الگو برای اقدام جمعی و سازمان دهیِ ظرفیتهای مردمی در سایر زمینه ها نیز راهگشا باشد.

توسعه مشارکت و هم افزایی با سازمانهای دولتی و متولی امور کودک بعنوان کمترین دستاورد شبکه یاری حائز اهمیتی شایان توجه است. البته که انتظار می رود سازمانهای متولیِ حوزه کودک از این ظرفیت و ائتلاف بزرگ در دیده بانی مسائل کودکان، سیاسگذاری و اجرا بیش از پیش بهره مند باشند.

محمدرضا مقدسی در ادامه این گفتگو عنوان کرد: سیطره روانشناسی بر آسیب های اجتماعی و ابتلای متولیان امور اجتماعی به روانشناسی گرایی نگران کننده است برحذر باشیم.

مسأله اجتماعی راه حل اجتماعی دارد همانگونه که تلاش برای برابری در فرصت های اقتصادی، آموزشی و بهداشتی جدای از مقابله با آسیب های اجتماعی نیست، عرصه آسیب و سلامت اجتماعی به طیفی از متخصصان در دامنه های متنوع و مختلفی نیازمند است که ما در درک و توصیف (اقدام جمعی) برای ارتقای سلامت اجتماعی و مقاابله با آسیب های اجتماعی یاری دهند.

به نظر میرسد در حوزه آسیب های اجتماعی مسأله را تا روانشناسی گرایی و درمان فردی تقلیل داده ایم، چرایی و چگونگی این رویکرد جای تأمل دارد.

محمدرضا مقدسی در خاتمه عنوان کرد:

نخستین روز از دوره آموزشی تاب آوری کودکان به همت شبکه یاری کودکان و با همراهی شهرداری منطقه ۳ تهران در سرای محله دروس برگزار و بخش دیگری از آن به فضل الهی در مهر ماه انجام خواهد شد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
مجله اینترنتی مددکاران اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید