اخبار

کارشناس مسئول امور شبه خانواده بهزیستی استان زنجان گفت :

تقویت جرائتمندی در نوجوانان موجب کاهش اسیب های اجتماعی می شود

دوره آموزش مهارتهای زندگی به منظور آموزش مهارتهای ده گانه کنترل خشم ، افزایش جرات مندی و همدلی ، مهارت " نه گفتن " و... برای فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بهزیستی مقیم در خانه ها و خانواده ها برگزار شد .
http://zanjanbehzisti.ir/%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/item/1965-%D9%87%D9%85%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%
آموزش مهارتهای زندگی به کودکان یک ضرورت است و آموزش ده گانه مهارت‌های زندگی در کودکان و نوجوانان و تقویت جراتمندی و مهارت "نه گفتن "می تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و تضمین سلامت روانی جامعه شود.

 

آموزش مهارتهای زندگی به کودکان یک ضرورت است و آموزش ده گانه مهارت‌های زندگی در کودکان و نوجوانان و تقویت جراتمندی و مهارت "نه گفتن "می تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و تضمین سلامت روانی جامعه شود.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان کارشناس مسئول امور شبه خانواده بهزیستی استان زنجان گفت : دوره آموزش مهارتهای زندگی به منظور آموزش مهارتهای ده گانه کنترل خشم ، افزایش جرات مندی و همدلی ، مهارت " نه گفتن " و... برای فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بهزیستی مقیم در خانه ها و خانواده ها برگزار شد .
بهناز بلوری هدف از اجرای دوره آموزشی را آموزش مهارتهای مقابله منطقی با موقعیتهای پر خطر زندگی (توانایی نه گفتن در برابر وسوسه‌ها و ...) و مهارت حل تعارضات و کشمکش‌ها بدون توسل به اعمالی که به خود و دیگران صدمه وارد نماید ، عنوان نمود و یادآور شد : به منظور پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی مانند خودکشی ، اعتیاد ، خشونت ، رفتارهای بزهکارانه و اختلالات روانی لازم است به موضوع بهداشت روانی و اهمیت آن بیشتر توجه شود .
وی روشهای برخوردبا پیشنهادات را در سنین نوجوانی بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد :برخورد منفعلانه ،پرخاشگرانه ،و جراتمندانه از انواع مواجهه است که نوجوانان باید بتوانند با اعتمادبه نفس ، دانش خوب و شناخت حقوق خود و دیگران جراتمندانه پاسخگو باشند .
وی مهارتهای زندگی را مجموعه ای از توانایی هایی که زمینه سازگاری و رفتار مثبت و مفید را فراهم می آورند ، عنوان نمود و افزود : این توانایی ها فرد را قادر می سازند مسئولیت نقش اجتماعی خود را بپذیرند و بدون لطمه زدن به خود و دیگران با خواسته ها ، انتظارات و مشکلات روزانه به ویژه در روابط بین فردی ، به شکل موثری روبرو شود .
وی با اشاره به برخی از مشکلات و آسیب‌های موجود اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی افزود: خودآگاهی ، عزت نفس و اعتماد به نفس شاخص های اساسی توانمندی ها وضعف های هر انسان است. این سه ویژگی فرد را قادر می سازد که فرصت های زندگی اش رامغتنم شمرده برای مقابله با خطرات احتمالی آماده باشد.گفتنی است دوره حجاب و عفاف نیز جهت فرزندان دختر خانم ها و خانواده ها برگزار گردید .

۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲
بهزیستی زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید