اخبار

خراسان شمالی:تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی

خراسان شمالی:تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی
یک روانشناس گفت: زندگی با فرد افسرده یک زندگی پر از تعارض است و اگر این افراد برای درمان به مشاور مراجعه نکنند زندگی آن‌ها منجر به طلاق می‌شود.

 

داود ذوالفقاری روانشناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی اظهار کرد: زمانی که یکی از زوجین افسرده است، زوج دیگر انتظار یک رفتار عادی را از طرف مقابل خود به هنگام خرید، مهمانی‌ها و رسم و رسوم‌های دیگر دارد.

ذوالفقاری گفت: فرد افسرده خلق منفی دارد با کوچکترین مسئله‌ای غمگین می‌شود، گریه می‌کند و زندگی با این افراد بسیار غم انگیز و ناراحت کننده است.

وی تصریح کرد: فرد افسرده گردش فکری زیادی دارد و جلوی افکار منفی خود را نمی‌تواند بگیرد و دائماً در گذشته منفی زندگی می‌کند.

ذوالفقاری با بیان اینکه این افراد بی حال و بی انرژی هستند، اظهار کرد: اگر مرد در زندگی زناشویی دچار افسردگی باشد دیر به محل کار می‌رود و یا اگر زن دچار افسردگی باشد خانه‌ای به هم ریخته و نامرتب دارند.

ذوالفقاری افزود: این افراد به آینده خوشبین نیستند و برای رفع چالش‌ها تلاشی نمی‌کنند بنابر این احساس شایستگی در آن‌ها ایجاد نمی‌شود و دائماً از زندگی خود ناراضی هستند.

این روانشناس گفت: فردی که افسردگی شدید دارد دائم به همسر خود بدبین است، پرخاشگری زیادی دارند و قهر‌های طولانی و ترک از خانه در این افراد بسیار دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد زندگی با فرد افسرده یک زندگی پر از تعارض است اگر این افراد برای درمان مراجعه نکنند زندگی آن‌ها منجر به طلاق می‌شود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۶
باشگاه خبرنگاران جوان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید