اخبار

مدیر اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم گفت

قم : اطلس جرائم و آسیب‌های اجتماعی استان قم تدوین شد

قم : اطلس جرائم و آسیب‌های اجتماعی استان قم تدوین شد
سعید کاویانی مدیر اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم عنوان کرد: اطلس جرائم و آسیب‌های اجتماعی در ماه‌های اخیر تدوین‌شده و رویکردهای کلی در این زمینه به وجود آمده است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سعید کاویانی ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مسئله حاشیه‌نشینی در بازآفرینی شهری نقش مهم و برجسته‌ای دارد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه پیشگیری از حاشیه‌نشینی در دادگستری استان قم افزود:کارگروه پیشگیری از حاشیه‌نشینی در دادگستری قم تشکیل‌شده و دبیرخانه این کارگروه نیز در بالاترین سطح در اداره کل ثبت اسناد ایجادشده است.

مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم با تأکید بر برخی از مهم‌ترین محورهای فعالیت کارگروه پیشگیری از حاشیه‌نشینی گفت: حاشیه‌نشینی، بافت فرسوده و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در مناطق شهری و روستایی سه محور اصلی فعالیت این کارگروه است.

کاویانی با تأکید بر برگزاری مستمر جلسات کارگروه پیشگیری از حاشیه‌نشینی خاطرنشان کرد: جلسات کارگروه پیشگیری از حاشیه‌نشینی در سطح استانی و کشوری به صورت مستمر تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به تدوین اطلس جرائم و آسیب‌های اجتماعی در دادگستری استان قم عنوان کرد: اطلس جرائم و آسیب‌های اجتماعی در ماه‌های اخیر تدوین‌شده و رویکردهای کلی در این زمینه به وجود آمده است.

مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم تصریح کرد: در استان قم 53 هزار سند قولنامه‌ای املاک در مناطق حاشیه شهری موجود بوده که تاکنون 38 هزار پرونده در دو سال اخیر در کارگروه مربوطه تعیین تکلیف شده است.

کاویانی ساماندهی بنگاه‌های املاک را در کاهش آسیب‌های مناطق حاشیه شهری مهم دانست و گفت: ساماندهی بنگاه‌های املاک برای کاهش حاشیه‌نشینی در کارگروه کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام‌گرفته است تا از این طریق از تخلفات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

وی برنامه‌های انجام‌گرفته برای ساماندهی بنگاه‌های املاک در استان قم را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: ایجاد اتاق داوری، گذراندن 120 ساعت آموزش برای کسب پروانه کسب توسط بنگاه‌های املاک و پرینتی شدن اسناد ازجمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش حاشیه‌نشینی در استان قم بوده است.

مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم با بیان ظرفیت‌های مردمی بسیج در کاهش آسیب‌های اجتماعی و مناطق حاشیه شهری ابراز کرد: استفاده از ظرفیت بسیج و به‌ویژه بسیج اقشار برای بهبود آسیب‌های مناطق حاشیه‌ای صورت گرفته و در بالاترین سطح مسئولان قضایی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را رصد می‌کنند.

کاویانی با اشاره به اهمیت تکمیل و اتمام کمربند سبز شهر قم در زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده تأکید کرد: پیگیری کمربند سبز استان قم از طرح‌های مهمی بوده که اگر در زمان‌بندی 5 ساله اجرا و تکمیل نشود می‌تواند آسیب‌های ویژه خود را به بار بیارود.

مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم ادامه داد: تدوین لایحه پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز با همکاری شورای شهر از اقدامات دیگر صورت گرفته برای کاهش حاشیه‌نشینی در شهر قم بوده است، بیش از 10 هزار پرونده‌های مرتبط با گروه ماده 100 در استان قم وجود دارد.

۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱
خبرگزاری تسنیم |

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید