اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

132 کودک کار زنجانی در آغاز سال تحصیلی لوازم‌التحریر هدیه گرفتند

http://zanjan.farsnews.com/news/13970631001019
زنجان: مدیرکل بهزیستی استان زنجان از اهدای لوازم‌التحریر به 132 کودک کار زنجانی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ محمد محمدی قیداری ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح حمایت از کودکان کار و خانواده (مهرانه) اظهار کرد: تاکنون 132 کودک کار در استان شناسایی شده است که از این تعداد 129 نفر دانش‌آموز هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه شغل اغلب کودکان آب فروش زنجانی آب‌فروشی در مزار است؛ تصریح کرد: خوشبختانه با حمایت‌های صورت گرفته سه نفر از کودکان کار به چرخه تحصیل بازگشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در راستای حمایت از کودکان کار طرح حمایت از کودکان کار و خانواده (مهرانه) از سال 95 به صورت سالانه با هدف ترغیب و تشویق خانواده‌ها برای ادامه تحصیل اجرایی می‌شود؛ اضافه کرد: در همین راستا امسال به ارزش 3 میلیون ریال لواز‍‌م‌التحریر کودکان کار توزیع شد که در راستای حمایت از کالای ایرانی این کالاها تولید داخلی بوده است.

محمدی به سایر حمایت‌های بهزیستی از کودکان کار اشاره کرد و گفت: با تعاملی که با مدارس صورت پذیرفته اغلب کودکان به صورت رایگان مشغول به تحصیل هستند و شهریه تعدادی نیز توسط خیرین پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: برگزاری کلاس‌های تقویتی؛ زبان؛ نقاشی و فوتبال نیز از دیگر برنامه های اجرا شده برای کودکان کار است.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۳۰
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید