اخبار

اورژانس اجتماعی کاشان قابلیت ارتقاء از سطح دو به یک را دارد

ارژانس اجتماعی
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، در بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی کاشان و نمایشگاه آثار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار این اداره با توجه به عملکرد موفق آن گفت: این مرکز قابلیت ارتقاء از سطح دو به یک را دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، معصومه ابتکار با اشاره به بازدید خود از اورژانس اجتماعی ۲۴ استان کشور، فعالیت های اورژانس اجتماعی کاشان را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد با توجه به صبوری، تاب آوری و پیوند خوب خانوادگی بانوان کاشانی، آسیب‌ها در شهرستان کاشان کمتر است.
به گفته وی، کم بودن آسیب ها بدان معنی نیست که مشکلاتی وجود ندارد بلکه بانوی خانواده با ایثارگری و صبر و فداکاری و تاب‌آوری لازم مشکلات را تحمل می کند.
متقی نژاد، سرپرست اداره بهزیستی شهرستان کاشان نیز با ارایه گزارشی از شهرستان گفت: در بخش خدمات سیار اورژانس اجتماعی کاشان در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۶۷ مورد خدمات ثبت شده است.
وی افزود: در بخش مداخله در بحران نیز ۵۶ پرونده ثبت شده است که ۱۷ مورد آن با موضوع کودک آزاری بوده است.
وی،در خصوص طلاق نیز بیشتر آمار آن را توافقی دانست وافزود: خدمات تخصصی ارایه شده در این حوزه در بخش مددکاری ۷۶۶ مورد و در بخش روانشناسی ۱۰۰۵ مورد ثبت شده است.
سرپرست اداره بهزیستی شهرستان کاشان خاطرنشان کرد: طی این مدت در حوزه اورژانس اجتماعی ۸۷ مورد تلفن مرتبط در بخش ۱۲۳ ثبت شده است.
متقی نژاد، با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی کاشان با مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی از سال ۸۵ در این شهرستان شروع به کار کرده است، گفت: در سال ۸۸ خط ۱۲۳، خدمات سیار اورژانس اجتماعی و نیز تیم تخصصی کاهش طلاق به آن اضافه شده است.
وی در پایان اظهارداشت: حوزه فعالیت‌های اورژانس اجتماعی در بخش‌های کودک آزاری، همسر آزاری، اختلاف خانوادگی حاد، زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی، دختران فراری، سالمندآزاری، معلول آزاری، اختلاف هویت جنسی، روابط جنسی نامشروع و اقدام به خود کشی است.
به گزارش روابط عمومی، معصومه ابتکار ضمن بازدید از اورژانس اجتماعی و نمایشگاه آثار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اداره بهزیستی کاشان با حضور در جلسه شورای اداری این شهرستان به بررسی مسایل و مشکلات آنان پرداخت.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱
روابط عمومی اداره کل بهزیستی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید