اخبار

دکتر محسنی بند پی:

رصد آسیب‌های اجتماعی از طرح‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

عمومی
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رصد آسیب‌های اجتماعی بر اساس برنامه ششم توسعه ؛ یکی از طرح‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، انوشیروان محسنی بندپی عصر روز پنجشنبه بیست و دوم شهریور در جلسه کارگروه اجتماعی در استانداری اصفهان گفت: در برنامه ششم توسعه، تاکید ویژهای به سلامت اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌ها و معلولیتها شده است.
وی رصد آسیبهای اجتماعی بر اساس برنامه ششم توسعه را یکی از طرحهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواند و گفت: نتایج این رصد که در هشت محور مانند رفتارهای ضد اجتماعی، ارتباط فرا ازدواجی، سلامت روان و همسر آزاری انجام شده است در ماه مهر امسال منتشر و عوامل تعیین کننده و راهکارهای رفع آنها ارایه میشود.
محسنی بندپی همچنین با اشاره به ایجاد سامانه طلاق در 10 استان ، تصریح کرد: در این سامانه همه وقایع مربوط به طلاق و اختلافات زوجین جهت ارایه مشاوره های لازم ثبت می شود که در برخی شهرها مانند مشهد در دو سال گذشته به کاهش میزان طلاق منجر شده است.
وی با دادن قول مساعد نسبت به تامین خودرو برای اورژانس اجتماعی استان اصفهان، تصریح کرد که استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ایجاد مراکز توانمندسازی مددجویان از جمله زنان امکان پذیر است و صیانت و حمایت های اجتماعی و توانمندسازی افراد بهبودیافته از دام اعتیاد در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اشاره به ماده 80 برنامه ششم توسعه، خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون همه دستگاههای اجرایی مربوطه باید اقدامات خود را مصروف به برنامه های پیشگیرانه از آسیبهای اجتماعی و معلولیتها کنند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای این موارد با هدف برون سپاری و کاهش هزینههای دولتی را ثمربخش خواند و گفت : در ماده 75 این برنامه بر اجرای برنامههای غربالگری به منظور جلوگیری از انواع معلولیتها تاکید شده است.
محسنی بندپی اضافه کرد : سازمان بهزیستی بسیاری از هزینههای معلول زایی را به عهده گرفته است و برنامه های بسیاری از جمله غربالگری و مشاوره در این زمینه را در دست اجرا دارد.
وی با بیان این که در سالهای گذشته بیشتر بر سلامت جسمی تاکید میشد، تصریح کرد: ما از سلامت اجتماعی غفلت کردیم و امروز میبینیم که میزان تحمل پذیری در میان مردم کاهش و اختلالات روانی و افسردگی افزایش یافته است.
سرپرست وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با بیان این که 47 درصد طلاقها در پنج سال نخست زندگی مشترک اتفاق میافتد، افزود: میزان تحملپذیری در میان جوانان کاهش یافته است در حالی که لازم است این موارد از دوران دانش آموزی آموزش داده شود.
به گزارش روابط عمومی در این جلسه مسایل و مشکلات سازمان بهزیستی و امور زندانهای استان اصفهان مطرح و درباره مسایلی مانند ضرورت نقشه راه برای استفاده از ظرفیت خیران در بخش اجتماعی، تجاری سازی علم در حوزه اجتماعی و هنر درمانی برای آسیب دیدگان اجتماعی بحث و گفت و گو شد.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰
روابط عمومی اداره کل بهزیستی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید