اخبار

جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور

پیشگیری از تولد 1500 کودک معلول در یکسال گذشته

عمومی
اصفهان: جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حوزه پیشگیری با اجرایی شدن قوانین پیشگیری از معلولیت‌ها در یکسال گذشته شاهد جلوگیری از تولد 1500 کودک معلول بودیم.

 

جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حوزه پیشگیری با اجرایی شدن قوانین پیشگیری از معلولیت‌ها در یکسال گذشته شاهد جلوگیری از تولد 1500 کودک معلول بودیم.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، جانشین رئیس و دکتر عباسی معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، امروز پنج شنبه در دومین روز از سفر خود به استان اصفهان از مرکز سالمندان و مرکز نگهداری معلولین جسمی حرکتی دختران بالای 15 امام سجاد(ع) شهرستان گلپایگان بازدید کردند.
دکتر پهبد پورشبانان، بهتر شدن جایگاه سازمان بهزیستی در حوزه های قانونگذاری و اجرایی به واسطه تلاش کارکنان بهزیستی با مدیریت دکتر محسنی بندپی را، نویدی خوش برای سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد و گفت: در حوزه پیشگیری با اجرایی شدن قوانین پیشگیری از معلولیت‌ها در یکسال گذشته شاهد جلوگیری از تولد 1500 کودک معلول بودیم.
وی ادامه داد: این فعالیت نه تنها باعث ایجاد تاثیر روانی مثبت برای خانواده‌ها بلکه از لحاظ اقتصادی؛ سبب کاهش هزینه‌های مالی سازمان و افزایش مراجعه به مشاوره ژنتیک شد.
پورشبانان با اشاره به عملکرد مثبت مشاوره در جهت کاهش طلاق، گفت: در این بخش نیز مشاوره‌های موثر و کاربردی سبب متوقف شدن سیر صعودی طلاق شد.
جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رشد بودجه در سال جاری افزود: در سال 97 شاهد رشد بودجه بودیم اما با بالارفتن قیمت ارز و افزایش تحریم‌ها و از طرف دیگر رشد آسیب‌های اجتماعی و ایجاد مشکلات اقتصادی، مشکلاتی به وجود آمد که در صدد برطرف کردن آنها هستیم.
وی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات ناشی از ارز و تحریم؛ در چند استان کم‌برخوردار، حداکثر نیاز مددجویان به وسایل کمک توانبخشی رفع شده و هدف ما ادامه این مسیر حتی با وجود مشکلات اقتصادی فعلی است.
پورشبانان با ابراز خرسندی از خارج شدن مددجویان از چرخه پشت نوبتی، گفت: با تلاش دکتر محسنی بندپی و سازمان برنامه و بودجه، منابع خوبی برای جلوگیری از فقر تخصیص داده شد به طوری که از ابتدای سال جاری، 250 هزار نفر تحت پوشش قرارگرفته‌اند.
وی با بیان اینکه موضوع اورژانس اجتماعی چندین سال متوقف شده بود، تصریح کرد: از ابتدای سال 96 این مهم پیگیری شد که نتیجه آن، احداث بیش از 160 پایگاه اورژانس اجتماعی شد به طوری که هم‌اکنون 350 مرکزاورژانس اجتماعی در سطح کشور مشغول خدمت به جامعه هدف هستند.
جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور، در پایان از اداره کل بهزیستی استان اصفهان بدلیل عملکرد شایسته زحمات کارکنان در تمامی حوزه ها و کسب مقام برتر جشنواره شهید رجایی در چندین دوره متوالی تقدیر و تشکر کرد.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۱
روابط عمومی اداره کل بهزیستی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید