اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان

شناسایی 23 کودک کار طی سال جاری در زنجان/ 11 دستگاه در حوزه کودکان کار همکاری دارند

شناسایی 23 کودک کار طی سال جاری در زنجان/ 11 دستگاه در حوزه کودکان کار همکاری دارند
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: سال قبل 100 کودک کار و امسال نیز 23 کودک شناسایی شده است که البته در حوزه وظیفه‌ای خود حمایت‌های لازم را از آنها انجام می‌دهد.

 

محمد محمدی قیداری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان درباره ساز و کار شناسایی کودکان کار و حمایت از آنها اظهار کرد: سازمان بهزیستی و به تبع آن ادارات کل بهزیستی استان‌ها طبق آئین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابانی مصوب سال 1384 وظایف خود را اجرایی و عملیاتی می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه در آئین‌نامه مذکور مسؤولیت‌های مربوط به 11 ارگان ذیربط در حوزه کودکان کار مشخص و تعریف شده است؛ اضافه کرد: بر این اساس سازمان فنی و حرفه‌ای؛ آموزش و پرورش؛ نیروی انتظامی؛ وزارت دادگستری؛ وزارت بهداشت و درمان؛ شهرداری‌های کل کشور و بیمه خدمات درمانی نیز در این حوزه وظایفی دارند که مکلف به انجام آن هستند.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های بهزیستی استان زنجان در حوزه کودکان کار به صورت تخصصی بیان کرد: در این زمینه از دو سال قبل یک مؤسسه غیردولتی آغاز به فعالیت کرده است که حمایت‌های لازم را از این بخش از کودکان انجام می‌دهد.
محمدی قیداری با اشاره به اینکه تعریف کودک کار در زنجان در واقع آن چیزی نیست که در بسیاری از شهرها موجود است؛ گفت: استان در این حوزه وضعیت خوبی دارد و در زنجان ما به آن معنا کودک کار نداریم.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه اغلب کودکان کار در زنجان به علت فقر و نداشتن پشتوانه مالی از سوی خانواده مجبور به کار کردن می‌شوند و در واقع دارای خانواده هستند؛ تصریح کرد: سیاست بهزیستی در چنین شرایطی حمایت مالی از خانواده کودک و آموزش آنهاست که در واقع از به وجود آمدن پدیده‌ای به نام کودک کار جلوگیری شود.
وی همچنین از عملکرد بهزیستی در حوزه شناسایی کودکان کار در استان زنجان نیز گزارشی ارائه کرد و گفت: سال قبل 100 کودک کار و امسال نیز 23 کودک شناسایی شده است که البته در حوزه وظیفه‌ای خود حمایت‌های لازم را از آنها انجام می‌دهد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید