اخبار

معاون امور توسعه بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد :

بهرمندی 8 هزار نفر از خدمات مشاوره حضور ی و غیر حضور ی بهزیستی

بهرمندی 8 هزار نفر از خدمات مشاوره حضور ی و غیر حضور ی بهزیستی
در سه ماهه اول سال جاری تعداد 8 هزار نفر از خدمات مشاوره حضور ی و غیر حضور ی بهزیستی و مراکز تحت نظارت آن بهره مند شده اند

 

معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: بیش از 8 هزار در سه ماه ابتدای امسال از خدمات بخش مشاوره مراکز بهزیستی استان بهره مند شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان به گفته ی معاون امور توسعه بهزیستی خراسان جنوبی در سه ماهه اول سال جاری تعداد 8 هزار نفر از خدمات مشاوره حضور ی و غیر حضور ی بهزیستی و مراکز تحت نظارت آن بهره مند شده اند که از این تعداد 2 هزار و 226 نفر از خدمات مشاوره حضوری و 6 هزار و 821 نفر از خدمات مشاوره تلفنی استفاده کردند.
اعظم احمدی شادمهری افزود: صدای مشاور با شماره تلفن 1480 از هر نقطه استان قابل دسترس بوده و در 2 شیفت صبح و عصر آماده ارایه خدمات مشاوره ای به مردم است.
معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: دفتر مشاوره اداره کل بهزیستی استان از سال 84 با هدف ارتقای سطح سلامت روان جامعه راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: دفتر مشاوره و خدمات روانشناختی در راستای گسترش خدمات مشاوره ای و بهره مندی همه مردم، فعالیت های خود را در قالب برنامه مشاوره تلفنی و حضوری، خدمات مشاوره ای و حمایت های روانی-اجتماعی در بلایا (شبکه محب)، آموزش های پیش از ازدواج، خانواده، مهارت های زندگی و غربالگری اضطراب ارائه می کند.
احمدی شادمهری با اشاره به فعالیت 48 مرکز و دفتر خدمات مشاوره اجتماعی در استان گفت: از این مرکز 34 مرکز غیر دولتی و 14 مرکز دولتی هستند.
وی با تاکید براینکه مشاوره تلفنی حداکثر 30 دقیقه طول می کشد افزود: در حال حاضر 24 روانشناس و مشاور در این مرکز مشغول به خدمت هستند.
معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: مردم می توانند در هر نقطه از استان با شماره گیری 1480 در یکی از مسائل خانوادگی، زناشویی، کودک و نوجوان، اعتیاد و غیره مشاوره اخذ کنند.
وی با بیان اینکه رازداری یکی از اصول اولیه مشاوره است گفت: در مشاوره حضوری و تلفنی و یا در مرکز تلفن با شماره 1480، هیچ شماره تلفنی ثبت نمی شود. 

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۳۳
روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خراسان جنوبی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید