اخبار

برگزاری جلسه ساماندهی و بهره مندی از ظرفیت دیده بانان پیشگیری

برگزاری جلسه ساماندهی و بهره مندی از ظرفیت دیده بانان پیشگیری

http://dadgostari-mz.ir/Default.aspx?tabid=3587&articleType=ArticleView&articleId=149206
جلسه ساماندهی و بهره مندی از ظرفیت دیده بانان پیشگیری در دادگستری کل استان مازندران برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران احمد میرزاخانی مدیر پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی دادگستری استان مازندران در جلسه ای که به منظور ساماندهی و بهره مندی از ظرفیت دیده بانان پیشگیری برگزار شد، گفت: نشست تخصصی با رابطان مردمی پیشگیری از وقوع جرم با هدف تبیین اهداف و رویکردهای سامانه سجام به زودی برگزار می شود.

احمد میرزاخانی گفت: در گام اول باید هر شهرستان یک رابط اداری معرفی کند و پس از آن یک نفر واجد شرایط و دارای تحصیلات و موقعیت اجتماعی خوب و مورد وثوق به عنوان رابط مردمی معرفی شود تا رابطان اداری از طریق رابط مردمی بر دیده بانان پیشگیری نظارت و کنترل کنند.

وی تاکید کرد: جذب حداکثری و شناسایی آسیب های اولویتی هر شهرستان از وظایف دیده بانان پیشگیری است که با هدف ایجاد حساسیت بین مردم و اعتماد جامعه به دستگاه قضایی انجام می شود.

میرزاخانی در ادامه نیز تصریح کرد: دیده بانان اولویت گزارش های خود را با توجه به جرایمی از جمله اراضی ملی، تغییر کاربری ها، تعرض به اراضی ملی، کوه خواری و از بین بردن اکوسیستم جنگلی برای تغییر کاربری قرار دهند.

مدیر پیشگیری های مردمی و مشارکت های مدنی دادگستری استان از رابطان خواست تا در اولین فرصت و با توجه به موقعیت جغرافیایی هر شهرستان، مسئولین هسته ها مشخص شوند و گزارش های دریافتی را با جدیت بررسی و در صورت صحت موضوع، گزارش مسئولین هسته را تایید نمایند.

میرزاخانی در پایان نقش تبلیغات در معرفی و شناخت سامانه سجام را مهم برشمرد و گفت: رابطان به معرفی سامانه سجام در بین مردم با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مانند رسانه های مکتوب و نوشتاری، بیلیوردهای شهری و... اقدام کنند تا به جذب حداکثری دیده بانان پیشگیری بیانجامد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴
دادگستری کل استان مازندران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید