اخبار

معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی بیان کرد:

فعالیت 41 سازمان مردم نهاد با محور پیشگیری از آسیب های اجتماعی

فعالیت 41 سازمان مردم نهاد  با محور پیشگیری از آسیب های اجتماعی
معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی از فعالیت 41 سازمان مردم نهاد در استان با محور پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبر داد.


معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی از فعالیت 41 سازمان مردم نهاد در استان با محور پیشگیری از آسیب های اجتماعی خبر داد.

امان الله فیروزه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: خوشبختانه این سمن ها تاکنون اثرات مثبت زیادی در این حوزه داشته اند.

وی ادامه داد: تمام طرح هایی که از سال گذشته برای جوانان انجام می شود با نگاه برطرف کردن آسیب های اجتماعی است که از سال گذشته با مصوبه وزارت کشور برای تمام استانها، مبارزه با آسیب هایی مانند اعتیاد، فساد اخلاقی و پرخاشگری در اولویت قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به مصوبه وزارت کشور چند موضوع دیگر را برای استان خراسان شمالی در اولویت قرار دادیم و برای افزایش نشاط جوانان جشنواره هایی برگزار کردیم.

فیروزه در خصوص فعالیت های انجام شده خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای جوانان و مشخص کردن روستاهای هدف برای اجرای برنامه از جمله اقدامات است، همچنین تجهیز 27 روستا به وسایل ورزشی انجام شده و 50 روستای دیگر نیز تا ماه آینده به این تجهیزات مجهز می شود.

معاون فرهنگی و ساماندهی امور جوانان خراسان شمالی همچنین تاکید کرد: با غنی سازی اوقات فراغت می توان از به وجود آمدن آسیب های اجتماعی پیشگیری کرد.

فیروزه ادامه داد: آموزش مهارت زندگی از نیازهای اساسی نوجوانان و جوانان است و باید باورهای فرهنگی آنان افزایش یابد.

وی گفت: خانواده و آموزش و پرورش از مهمترین مکان ها برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوجوانان و جوانان است که از این جهت تفاهم نامه های با آموزش و پرورش استان منعقد شده است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۸
خبرگزاری ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید