اخبار

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی:

خانواده‌ها در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی فرزندان، آنها را طرد نکنند

خانواده‌ها در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی فرزندان، آنها را طرد نکنند
خانواده ها بیشترین سهم را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند و در صورت مواجهه فرزندان با آسیب، اگر از سوی خانواده‌ها طرد شوند ممکن است در آینده نیز به دنبال همان آسیب ها بروند.

 

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: خانواده‌ها در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی فرزندان حتی بدترین آسیب‌ها، آنها را طرد نکنند.

فریبا باقری باغان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی تاکید کرد: خانواده ها بیشترین سهم را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند و در صورت مواجهه فرزندان با آسیب، اگر از سوی خانواده‌ها طرد شوند ممکن است در آینده نیز به دنبال همان آسیب ها بروند.

وی ادامه داد: در حال حاضر اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشینی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی است.

وی در ادامه افزود: در سفر وزیر کشور به استان 37 پیشنهاد در مباحث آسیب های اجتماعی ارائه شد که تمام این پیشنهادات تصویب شد و خارج از پیشنهادات وزیر کشور حمایت خود را برای تبدیل خراسان شمالی به استان پاک و عاری از اعتیاد تا دوسال آینده اعلام کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: اعتیاد در قشر دانش آموزی پایین است اما همین مقدار اندک نیز زیاد است و باید از بین برود.

باقری با بیان اینکه کشورهای در حال گذر از سنتی به مدرنیته درگیر این آسیب ها هستند، افزود: یکی از آسیب‌ها اعتیاد کارگران است که به دنبال فاصله دادن اعتیاد از قشر مولد هستیم.

از علل آسیب های اجتماعی در بین جوانان اصل لذت جویی است که افراد بنا به فشار گروه های هم سن و سال به دنبال لذت جویی هایی می روند که گاهی مناسب نیست که این برگرفته از فشار عاطفی نیز هست و به عنوان مثال موجب می شود جوانان به اعتیاد روی آورند.

به گفته وی عدم آگاهی اولیای گذشته و جوانان حال که از مهارت های زندگی برخوردار نبودند باعث به وجود آمدن این آسیب ها می شود، آسیب های اجتماعی تدریجا به وجود آمده اما به علت عدم آگاهی به مسئله پرداخته نشده و این مستلزم این است که تدریجا نیز برطرف شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی همچنین اظهار کرد: در استان در ازدواج رتبه اول را داریم و به دنبال این هستیم که در زمینه کاهش طلاق نیز در رتبه نخست باشیم.

وی با تاکید بر آموزش مهارت‌های زندگی اظهار کرد: باید بدانیم آموزش برای زوجین نباید در حین ازدواج باشد بلکه باید از دوران مهد کودک این آموزش ها شروع شود.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی با اشاره به نقش موثر سازمان های مردم نهاد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: باید از فربه شدن دولت جلوگیری شود و سازمان های مردم نهاد در تمام موضوعات حضور پیدا کنند، هر زمان که مردم با علاقه وارد عمل شدن نتیجه مطلوب بدست آمده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۱۱
خبرگزاری ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید