اخبار

رونمایی از سامانه طلاق

رونمایی از سامانه طلاق
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان سامانه طلاق در استان سمنان با حضور معاون دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور رونمایی شد.

 

در این مراسم که با حضور معاون دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، مدیرکل ، معاونین و کارشناسان اداره کل بهزیستی استان ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری ، مدیرکل زنان و خانواده استاندری و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار گردید استان سمنان بعنوان پانزدهمین استان کشور به سامانه طلاق متصل گردید .

علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان در آیین افتتاح این سامانه : در سال گذشته تعداد 2180 نفر از مرکز مداخله در بحران بهزیستی مشاوره دریافت کرده اند و همچنین تعداد3374 نفر از مراکز مشاوره دولتی و غیر دولتی این اداره کل در سطح استان ارائه خدمات گرفته اند .

ایشان در ادامه : در برنامه ششم توسعه یکی از وظایف محول شده به سازمان بهزیستی در بحث کاهش طلاق است که در این امر اقدامات مناسبی در دست اقدام است و امیدواریم در آینده نزدیکی شاهد کاهش این آسیب اجتماعی باشیم .

وی افزود : یکی از مشکلات کنترل و کاهش آمار طلاق نداشتن بانک اطلاعات جامع است که با راه اندازی سامانه مذکور می توان با رصد دقیق و جامع برنامه ریزی درستی در این امر داشت و گام موثری در کنترل و کاهش طلاق در استان برداشت .

معاون دفتر آسیب دیدگان سازمان بهزیستی در آیین رونمایی از سامانه طلاق : اگر بخواهیم جوانان در زندگی مشترک خود دچار مشکل نشوند نیاز است مشکلاتی که در بحث طلاق در امروز وجود دارد حل شود و اگر افرادی که الان دچار اختلافات خانوادگی هستند و در معرض طلاق قرار دارند برای کمک به آنها راه حل هایی را داشته باشیم . جوانانی که در حال حاظر اقدام به ازدواج کرده اند باید بدانند که در آینده در مشکلات پیش روی خود تنها نیستند .

در ادامه : در حال حاظر نظام خانواده دچار پیچیدگی هایی شده است که نتیجه و حاصل توسعه می باشد . برعهده قرارگرفتن یک سری وظایف نهاد های دیگر بر دوش خانواده همانند آموزش ، مشکلات اقتصادی ، بهداشت و درمان و ... منجر به فشارهایی بر خانواده شده است که این امر باعث بر سر دو راهی قرارگرفتن خانواده های در بیان تکلیف که جامعه بر آنها قرار داده و یا تکالیف شخصی خود می شود .

ایشان در ادامه افزود : پس از راه اندازی سامانه طلاق دیگر متقاضیان نیاز به تشکیل پرونده در دادگاه ها  را نداشته و شروع فرایند از بهزیستی و مرکز جامع مراقبت از خانواده انجام خواهد شد افراد متقاضی پس از مراجعه به مرکز ، به دفاتر مشاوره معرفی می گردند و اقدامات لازم در آنجا انجام می گیرد .

وی افزود : از مزایا این سامانه می توان به تشکیل بانک اطلاعاتی دقیق و جامع ، مشخص و هدفمند بودن فرایند از ابتدا تا انتها ، پیش بینی بسته های حمایتی برای خانواده ها و کودکان پس از طلاق ، بررسی دفاتر مشاوره از نظر تعداد مراجعین و تعداد افراد سازش کننده و استفاده از تجارب موفق دفاتر ، دریافت تحلیل های دو بعدی همانند سن زوجین ، سن فرزندان و ... ، آمار جامع طلاق به تفکیک استان های کشور اشاره داشت .

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۵۳
روابط عمومی بهزیستی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید