اخبار

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان

مطالبه گری معلولان با حضور آنها در جامعه جدی گرفته می شود

معلولان
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: مطالبه گری معلولان، با حضور آنها در جامعه محقق می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، دکتر مرضیه فرشاد عصر شنبه در اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای معلولان با بیان اشاره به پیشینه تشکیل باشگاه خبرنگاران از سال۹۴ ، اظهار داشت: استقبال خوب معلولان از این باشگاه و عضویت آنها در آن و حضور آنها در جامعه بسیار تحسین برانگیز است.
وی گفت: حضور معلولان در اجتماع نشان دهنده مطالبه‌گری واقعی آنها از جامعه است و این مهم می‌تواند منجر به مناسب سازی اماکن عمومی در سطح شهر شود.
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به رسالت خبرنگاران معلول، افزود: خبرنگاران معلول با توجه به موقعیت دوجانبه‌ خبرنگاری و معلولیت که در آن قرار گرفته‌اند، بیشتر از هر فرد دیگری می‌توانند به حل مشکلات پیش رو کمک کنند.
وی با تاکید بر حضور بیشتر معلولان در جامعه خاطرنشان کرد: تا حضور معلولان در جامعه نباشد مطالبه گری آنها جدی گرفته نمی‌شود و به گوش کسی نمی‌رسد.
دکتر فرشاد نیاز یه اصلاح فرهنگ و نگاه به معلولیت در جامعه را، نیازی اساسی برشمرد و تصریح کرد: تعریف معلولیت در سبد خانوار اجتماعی باید دیده شود و نیاز به اصلاح فرهنگ وجود دارد و این تغییر نگرش با رفتار مناسب و منطقی امکان پذیر است.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان بازنگری قانون جامع حمایت از معلولان را اقدامی موثر عنوان و ابراز امیدواری کرد: ایجاد شرایط اشتغال معلولان در جامعه و استخدام آنها مستلزم اجرای صحیح مناسب‌سازی است و تا زمانی که این مهم اجرایی نشود؛ استخدام معلولان نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶
روابط عمومی اداره کل بهزیستی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید