اخبار

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان

کمک خیران منجر به خودکفایی تحصیلی جامعه هدف شده است

http://zanjan.farsnews.com/news/13970616000458
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از جمع‌آوری 5 میلیارد و 846 میلیون تومان زکات در زنجان خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال قبل 31 درصد افزایش یافت.
به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ هدایت صفری ظهر امروز در جمع مردم زنجان با تاکید بر امداد به محرومان و نیازمندان با ریشه و تفکر دینی اظهار: امروز چنین وظیفه‌ای به عهده نهادی همچون کمیته امداد است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد قطعه‌ای از قطعات نظام اسلامی است و وجود آن برای نظام اسلامی بسیار مهم است؛ تصریح کرد: کاری که امروز کمیته امداد امام خمینی انجام می‌دهد؛ در صدر اسلام ائمه معصومان (ع) خود عهده‌‍‌دار این مسؤولیت بوده و پیشتاز در رسیدگی به محرومان بودند.

صفری با اشاره به داستانی از حضرت علی (ع) و بخشیدن انگشتر خود به نیازمند بیان کرد: ایشان قرآن ناطق بودند و چنین سخاوتی را انجام دادند؛ پس این یعنی کار نیازمند باید با فوریت انجام شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با تاکید بر گفتمان‌سازی فرهنگ خیر و احسان در استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی و استانی که مردمان آن در هشت سال دفاع مقدس در صحنه نبرد حاضر بودند؛ گفت: امروز نیز شاهد بالاترین ایثار یعنی فدا کردن جان توسط مدافعان حرم هستیم.

وی با اشاره به اینکه هدف از خلقت مخلوقات تنها عبادت و پرستش خداوند نبوده است؛ افزود: بلکه هدف از نماز و روزه برای این است که انسان درد نیازمندان را هرچه بیشتر درک کند و چه بسا که پررونق شدن اعمال در گرو کمک به نیازمندان و انجام اعمال خیر است.

صفری با اشاره به اینکه گاها خانواده‌های آبرومندی در اثر یک حادثه و بلای طبیعی کلا همه دارایی خود را از دست می‌دهند؛ تصریح کرد: اتفاق ناگوار ممکن است برای همه رخ دهد و دارا و ندار شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه کمک به خانواده‌های نیازمند در واقع سرمایه‌گذاری برای آخرت و صدقه جاریه و باقیات صالحات محسوب می‌شود؛ اضافه کرد: در آیات و احادیث بسیاری به آسیب‌های ناشی از فقر تاکید شده است؛ از همین رو باید با فضای همدلی زمینه دستگیری از نیازمندان در جامعه اسلامی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه کمک به نیازمند صرفا محدود به کمیته امداد نمی‌شود؛ افزود: اما وقتی خود امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی به همراهی کمیته امداد تاکید دارند؛ پس یعنی کمیته امداد نهادی است که در تلاش برای خودکفایی و دستگیری از نیازمندان است.

صفری گفت: بر این اساس کارکرد کمیته امداد این است که اجازه ندهد دانش‌‌آموزی به علت فقر از ادامه تحصیل باز بماند؛ همچنان که امروز 416 دانشجو و 3 هزار و 100 دانش‌‌آموز زیرپوشش این نهاد در استان زنجان هستند.

*کمک خیران منجر به خودکفایی تحصیلی جامعه هدف شده است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه با کمک خیران و دستگیری کمیته امداد خودکفایی تحصیلی در بین این قشر ایجاد شده است؛ بیان کرد: کار خیر اولی و غیراولی ندارد و نباید آن را به تاخیر انداخت و آنچه مسلم است کار خیر روی زمین نخواهد ماند.

وی تصریح کرد: کار خیر قلیل و کثیر ندارد و مشارکت همگانی را می‌طلبد که یک فضای سبقت در خیرات رخ دهد که اگر این امر اتفاق بیفتد؛ حیات طیبه برای ما شکل خواهد گرفت.

صفری همچنین به برگزاری جشن عاطفه‌ها اشاره کرد و گفت: امیدواریم با این جشن همدلی و همراهی استانی شکل بگیرد و نیاز نیازمندان برطرف شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه کمک به نیازمندان خط اهل بیت (ع) است و بزرگ و کوچک ندارد؛ تصریح کرد: کمیته امداد استان زنجان در حوزه ایتام حائز رتبه دوم شده و در حوزه زکات نیز پنجمین استان برتر کشور شد.

وی از جمع‌آوری 5 میلیارد و 846 میلیون تومان زکات در زنجان خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال قبل 31 درصد افزایش یافت.
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۲
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید