اخبار

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

استان زنجان:آموزش مهارت‌های زندگی موجب کاهش طلاق می‌شود

http://zanjan.farsnews.com/news/13970615000003
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت:آموزش مهارت‌های زندگی موجب کاهش طلاق می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان؛ محمد محمدی با بیان اینکه 50 درصد طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: با بررسی مسائل مختلف در طلاق مشاهده می‌شود که مسائل منجر به طلاق، مسائل ساده‌ای بوده که قابلیت مدیریت و برطرف شدن مشکل را داشته است اما چون زوجین مهارت لازم را در این خصوص نداشته‌اند و موجب بروز طلاق شده است.
وی افزود: امروزه رویکردهای متعددی برای کمک به زوجین در به حداقل رساندن خطر طلاق و دستیابی به روابط رضایت بخش بلندمدت و سالم ایجاد شده است و رویکردهای پیشگیرانه بیشتر مورد توجه محققان زوج درمانی و خانواده درمانی است.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: بهزیستی استان زنجان به منظور کاهش طلاق و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همه ساله اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین می‌کند.
این مقام مسؤول با اشاره به فعالیت 10 کمیته مرکز پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی استان زنجان؛ خاطر نشان کرد: این کمیته برای شناسایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بود که با دستور استاندار و پیگیری بهزیستی استان، شکل گرفته شده است.
محمدی با بیان اینکه بیشترین دلایل طلاق اعتیاد، خیانت، بیکاری، عدم مسؤولیت پذیری، دخالت اطرافیان، ضرب و شتم ، سوءظن و بدبینی، اختلافات طبقاتی و عدم رضایت از روابط جنسی در مراجعه زوجین به بهزیستی است؛ تصریح کرد: سال گذشته بیش از 4 هزار نفر برای تقاضای طلاق به مرکز اورژانس اجتماعی بهزیستی استان زنجان مراجعه کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه مرکز مداخله در بحران‌های اجتماعی با شناسائی افراد در معرض آسیب و مداخله در شرایط بحرانی آنها، آسیب پذیری را کاهش داده و تلاش می‌کند افرادی که در شهرها و روستاهای مختلف کشور پراکنده‌اند و به نوعی در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند را شناسایی و مشکلات آنان را برطرف کند؛ افزود: کودکان خیابانی، کودکان در معرض آزار یا آزار دیده، کودکان بد سرپرست، کودکان بی‌سرپرست، کودکان بازمانده از تحصیل، بچه‌های طلاق، کودکان دارای والدین معتاد و همه کودکان زیر 6 سال منطقه و سایر افرادی که به نوعی با بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی روبه‌رو شده‌اند از گروه‌های هدف خدمات اجتماعی هستند.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان سن مراجعان به خانه امن زنان و دختران در معرض خشونت و خشونت دیده را بیشتر از 35 سال عنوان کرد و یادآور شد: از دید کارشناسان بهزیستی خشونت جسمی، خشونت جنسی، خشونت روانی و کلامی به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم قرار می‌گیرند.
محمدی خاطر نشان کرد: آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش پیش از ازدواج و آموزش زندگی خانواده از جمله برنامه‌های مهم در مورد زوجین به شمار می‌رود و بهزیستی در این راستا به عامه مردم و افراد در معرض آسیب‌های اجتماعی کمک می‌کند.
وی با اشاره به خط 123 بهزیستی که به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی و ارجاع به خدمات سیار اورژانس اجتماعی است؛ افزود:بسیاری از خشونت‌های خانگی و آسیب‌های اجتماعی با مداخله تیم کارشناسی 123 و خدمات سیار رفع می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: خودروهای خدمات سیار و خط تلفن 123 بهزیستی استان زنجان همه روزه و به صورت 24 ساعته آماده دریافت تماس‌های عموم و مداخله در بحران است.
گفتنی است: سال گذشته بهزیستی استان زنجان برای بیشتر زوج‌های زنجانی دوره‌های آموزش پیش از ازدواج و مهارت‌های زندگی برگزار کرد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید