اخبار

دوره آموزشی آشنایی با سبک زندگی سالم در جامعه کار و تولید برگزار شد

دوره آموزشی آشنایی با سبک زندگی سالم در جامعه کار و تولید برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان دوره آموزشی آشنایی با سبک زندگی سالم در جامعه کار و تولید با حضور کارشناسان امور اجتماعی شهرستان های تابعه، روسای امور اداری و کارشناسان بهداشت حرفه ای واحدهای تولیدی، و نمایندگان کارفرمایان استان به مدرسی دکتر نظری، استاد دانشگاه و مدرس اعزامی از وزارت تعاون، کار برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان دوره آموزشی آشنایی با سبک زندگی سالم در جامعه کار و تولید با حضور کارشناسان امور اجتماعی شهرستان های تابعه، روسای امور اداری و کارشناسان بهداشت حرفه ای واحدهای تولیدی،  و نمایندگان کارفرمایان استان به مدرسی دکتر نظری، استاد دانشگاه و مدرس اعزامی از وزارت تعاون، کار برگزار شد.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، هدف از اجرای این طرح را کاهش اعتیاد در جامعه کار و تولید و اجرای برنامه پیشگیرانه از سو مصرف مواد مخدر در واحدهای تولیدی بیان کرد.

وی اظهار داشت: این کارگاه آموزشی برای افزایش بهره‌وری نیروی کار، کمک به افزایش مهارت و دانش عمومی کارگران در خصوص سوء مصرف مواد، جلوگیری از ایجاد درگیری و برخوردهای مخرب با افزایش مهارت‌های مدیریت هیجان، جلوگیری از افزایش و کنترل حوادث ناشی از کار، تقویت روحیه همدلی و همراهی کارگر و کارفرما و جلوگیری از هدررفت منابع در واحدهای کارگری برگزار شده است.

برهان صلواتی ارتقای فرهنگ کار بر اساس آموزه های دینی، پیشگیری از حوادث کار و صیانت از نیروی انسانی را از جمله مهمترین اهداف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست.

پیشکاری،  مدیر اجتماعی اداره کل تعاون کار نیز در سخنانی اظهار داشت از آنجا که کارگران نیروهای مولد جامعه هستند و در شرایطی که توسعه همه جانبه اولویت کشور است، تامین سلامت آنها ضرورت دو چندان پیدا می کند وپیشگیری به عنوان کم هزینه ترین و تاثیرگذارترین و سهل ترین  اقدام در راستای جلوگیری از ابتلای افراد به اعتیاد محسوب می شود و طرح کاج، نگاه پیشگیرانه‌ای نسبت به شیوع مواد مخدر در جامعه کارگری دارد. و نیز اشاره کردند در این راستا اداره آسیب های اجتماعی وزارت  تعاون کار و ورفاه اجتماعی انواع آسب های اجتماعی را مورد بررسی و متناسب با نوع  و میزان شیوع آسب  ها در سراسر کشور برنامه های مدونی در این خصوص تدوین و برای اجرا به استانها اعلام می دارند و  در پایان از تلاش مدیر کل و همکاران خدوم اداره آسیب های اجتماعی در وزارت تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه دکتر نظری مدرس همایش به بیان دیدگاه های وزارت در جامعه کار و تولید از نظر کارشناسی پرداختند.

 

 

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸
اداره کل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید