اخبار

خراسان شمالی به نقل از فارس منتشر کرد

جوانانی که برای شادی کودکان به حاشیه شهر می‌روند

جوانانی که برای شادی کودکان به حاشیه شهر می‌روند
تعدادی از جوانان بجنوردی با تشکیل گروه‌های مردم‌نهاد در مناطق حاشیه شهر بجنورد می‌روند با برگزاری برنامه‌هایی برای کودکان و و نوجوانان این مناطق مرکز خراسان شمالی، ساعاتی آنها را از برخی از سختی‌ها دور می‌کنند.

گزارش فارس از یک سمن؛
جوانانی که برای شادی کودکان به حاشیه شهر می‌روند
تعدادی از جوانان بجنوردی با تشکیل گروه‌های مردم‌نهاد در مناطق حاشیه شهر بجنورد می‌روند با برگزاری برنامه‌هایی برای کودکان و و نوجوانان این مناطق مرکز خراسان شمالی، ساعاتی آنها را از برخی از سختی‌ها دور می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد طی چند وقت اخیر یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد بجنورد که با حضور تعدادی از جوانان خوش‌ذوق بجنوردی شکل‌گرفته، در حال فعالیت‌های گسترده در حوزه اجتماعی مرکز خراسان شمالی است.

این گروه در طرحی با عنوان محله شاد، هر هفته در یکی از مناطق حاشیه شهر بجنورد حضور پیدا می‌کنند و زمانی را به بازی و تفریح با کودکان و نوجوانان این منطقه می‌گذرانند.

آخرین برنامه این گروه نیز در یکی از همین محلات حاشیه شهر بجنورد به نام شهرک امام برگزار شد و به برخی برنامه‌های مفرح و سرگرم‌کننده برای کودکان و نوجوانان این منطقه پرداختند.

احسان ایزانلو نایب دبیر سمن پارثاوا در خصوص شروع به‌کار انجمن بیان کرد: انجمن از سال ۹۵ شماره ثبت دریافت و شروع به‌کار کرد، البته قبل از آن فعالیت را به‌صورت غیررسمی در دانشگاه شروع کرد.

01


ایزانلو در مورد اهداف انجمن بیان کرد: یکی از اصلی‌ترین اهداف ما پی بردن به اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و کودکان است که اوقات فراغت به‌عنوان یکی از نقطه‌ضعف‌های استان را پوشش دهیم.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه اکثر جوانان اوقات فراغت خود را در شبکه مجازی سپری می‌کنند و دور از خانواده هستند هدف ما از برگزاری این برنامه فرهنگ‌سازی بوده تا خانواده‌ها باهم باشند و درکنارشان برنامه‌های فرهنگی را اجرا کنیم.

ایزانلو مناطق مورد هدف این برنامه را محلات حاشیه شهر بجنورد عنوان کرد و گفت: قشری که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند بازی‌هایی که تا حالا انجام نداده‌اند را یاد می‌گیرند و با فرهنگ‌سازی این کار از جرائم اجتماعی تا حدودی جلوگیری می‌شود.

نایب دبیر انجمن پارثاوا در مورد اعضای انجمن بیان کرد: افرادی که در انجمن فعال هستند محدودیت سنی ندارند ولی سعی می‌کنیم از جوانان استفاده شود، چون فکر و ایده‌های جدیدی دارند و با درک مشکلات جامعه اقدامات به پر کردن خلأهای فرهنگی و اجتماعی این مجموعه‌ها می‌کنند و این اعضا هیچ‌یک حقوقی دریافت نمی‌کنند و به خاطر دغدغه‌های جامعه فعالیت دارند.

02


وی درباره بازی‌های مورداستفاده در این طرح گفت: بازی‌هایی توسط خود اعضا درست‌شده که به دلیل بحث اقتصادی یک گروه از بچه‌ها تصمیم گرفتند بازی‌ها ناموجود در بازار را تحقیق کنند و با کمترین هزینه اقدام به ساخت آن کنند تا بچه‌ها از آن استفاده کنند.

ایزانلو ادامه داد: جوانان ایده‌های زیادی دارند و انتظار داریم که حمایت شویم تا ایده‌ها را اجرا کنیم؛ ادارات بخش‌نامه‌هایی برای به رسمیت شناختن سمن‌ها دارند اما حتی ادارات سمن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند و بها نمی‌دهند.

دبیر انجمن پارثاوا از مشکلات مالی سمن نیز گفت: مشکلات مالی به ما اجازه اجرای ایده‌ها و جشنواره‌ها را نمی‌دهد و حتی برای تأمین وسایل موردنیاز دچار مشکلیم و البته حمایت معنوی برای ما جوانان مهم‌تر از حمایت مالی است، زیرا گاهی با ایجاد اذیت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها در اجرای برنامه‌ها انگیزه ادامه برنامه را از دست می‌دهیم.

03


ایزانلو در انتها اظهار کرد: انتظار ما از مسئولین این است که کلیه سمن‌ها را به رسمیت بشناسند و از ادارات می‌خواهیم ایده‌های مطرح‌شده را موردبررسی قرار دهند تا به نتیجه برسانند.


۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
خبرگزاری فارس |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید