اخبار

نشانه های طلاق عاطفی در زوجین را بشناسید/ راهکارهای جلوگیری از طلاق

نشانه های طلاق عاطفی در زوجین را بشناسید/ راهکارهای جلوگیری از طلاق
کارشناس مسائل خانواده گفت: بی تفاوتی زن و مرد نسبت به یکدیگر سخت ترین، حادترین و پیچیده ترین مرحله در روابط زناشویی است که همان طلاق عاطفی نام برده می شود.

کارشناس مسائل خانواده گفت: بی تفاوتی زن و مرد نسبت به یکدیگر سخت ترین، حادترین و پیچیده ترین مرحله در روابط زناشویی است که همان طلاق عاطفی نام برده می شود.
به گزارش صاحب نیوز؛ حامد سجادزاده شامگاه گذشته در همایش «ازدواج هندوانه دربسته نیست» که به همت اداره بهزیستی برخوار در تالار شهرداری دولت آباد برگزار شده بود، گفت: کاهش زمان گفت و گو و وقت نگذاشتن، اولین مرحله شروع طلاق عاطفی است.

این کارشناس و مشاور خانواده در بیان مرحله دوم آغاز طلاق عاطفی، اظهار کرد: حوصله یکدیگر را نداشتن و در نتیجه کاهش تمایلات و ابراز عاطفی، دومین مرحله است که نتیجه کاهش عواطف و احساسات و در نتیجه کلام سرد، سرد شدن روابط زناشویی است.

وی افزود: این تصور غلط است که فقط مرد باید محبت کند اما خودش نیاز به محبت دیدن ندارد و تنها زن نوازش پذیر است، چرا که هر دو تمایلات دارند منتها نحوه دریافت در آن ها متفاوت است، همچنان که امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند اگر نسبت به کسی علاقه ای دارید به او ابراز کنید.

سجادزاده ادامه داد: یک اشکالی که همه داریم این است که تنها حس های منفی خود را منتقل می کنیم، در حالی که از نظر علم و دین و اخلاق، نباید حس های منفی را حتما بروز بدهیم.

این کارشناس خانواده با بیان این که در بخش انبوهی از پرونده های طلاق، یکی از عوامل سه گانه پنهان آن، عدم رضایت از روابط جنسی است، خاطرنشان کرد: زن و مرد هر دو نیاز کلامی، عاطفی و غریزی دارند که اگر هر کدام از این سه برآورده نشود، محصول آن خیانت آشکار یا پنهان است که امروزه شبکه های اجتماعی بستر این موضوع را فراهم می کند.

وی اضافه کرد: مرحله آخر رسیدن به طلاق عاطفی، رسیدن زن و مرد به بی تفاوتی نسبت به یکدیگر است که این مرحله سخت ترین، حادترین و پیچیده ترین مرحله در روابط زناشویی بوده که همان طلاق عاطفی نام برده می شود و مقدمه شکل گیری طلاق رسمی است.

این مشاور خانواده در ادامه به بیان راهکار کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی پرداخت و آن ها را شامل انتخاب درست در مرحله اول و آموزش روابط صحیح خانواده عنوان کرد.

سجادزاده تاکید کرد: اگر بعد از چند سال از زندگی مشترک با همسرتان، خودتان را ارزیابی نکنید نشان دهنده این است که همسر شما یا شما را تحمل می کند و یا منجر به طلاق می شود، بنا بر این ریشه این مشکلات عدم خودارزیابی است.

این کارشناس در ادامه به آیه «لقد خلقنا الانسان فی کبد» همانا انسان را در سختی آفریدیم، اشاره کرد و گفت: همه زندگی ها حتما مشکل دارد و زندگی بدون مشکل وجود ندارد.

وی در ادامه در خصوص راه حل مشکلات گفت: اصل تعدیل انتظارات با توان همسر، اصل حفظ آراستگی (خوش بویی، خوش پوشی و آراستگی) و نظافت درون منزل، اصل توجه به تامین همه جانبه نیازهای هم، تامین رضایت از روابط جنسی، اصل پیشگیری از سوءتفاهم ها، اصل مسئولیت پذیری، تعهد و وفاداری، برخورد مثبت و مثبت نگری، مدیریت روابط خانوادگی، اصل عدم سلطه گری و پذیرش تفاوت ها، احترام متقابل، اصل تشویق و قدردانی و اصل پرهیز از برچسب زنی، از مواردی است که می توان با مدنظر قرار دادن آن ها مشکلات بین زن و شوهرها را حل کرد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۷
صاحب نیوز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید