اخبار

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی:

4 منطقه در اراک مستعد تبدیل شدن به حاشیه نشینی است

4 منطقه در اراک مستعد تبدیل شدن به حاشیه نشینی است
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: چهار منطقه در کلانشهر اراک مستعد تبدیل شدن به حاشیه نشینی است که باید به موقع اقدامات پیشگیرانه برای آن اعمال شود.

حجت الله درودگر روز چهارشنبه به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، افزود: 12 منطقه دیگر نیز در این کلانشهر شرایط تبدیل شدن به سکونتگاه های غیررسمی را دارند که در برنامه های کلان مدیریتی باید توجه خاص به آینده این مناطق باشد.
وی اظهار داشت: توانمند سازی روستائیان و الزام دستگاه های اجرایی در صیانت از املاک راهکار جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: اراک، ساوه و دلیجان در استان مرکزی نیز با پدیده حاشیه نشینی مواجه هستند که با 2 راهکار یاد شده می توان از توسعه آن ها جلوگیری کرد.
وی در بخشی از سخنانش ادامه داد: هفت مرکز مشاوره خانواده در محلات، دلیجان، ساوه، خمین و شازند در راستای کاهش آمار طلاق در استان مرکزی راه اندازی شده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: آموزش پیش از ازدواج برای زوج ها به منظور کاهش آمار طلاق در استان با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری برگزار می شود.
درودگر افزود: مجموعه اقدامات 44 دستگاه در استان مرکزی منجر به کاهش 6 و نیم درصدی طلاق در سال های 95 و 96 شده است.
وی گفت: این آمار نشان می دهد با برنامه ریزی و استفاده از راهکارهای علمی می توان بر آسیب طلاق غلبه کرد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی افزود: سه و 2 دهم درصد طلاق ها در این استان در چهار سال اول زندگی زوج ها اتفاق افتاده است.
درودگر اظهار داشت: طرح تربیت مصلحان بخشی از برنامه معاونت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم این استان با هدف کاهش آمار طلاق است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: در این طرح سال گذشته 157 نفر در 9 کارگاه آموزشی شرکت کردند و با راهکارهای ارائه مشاوره برای جلوگیری از جدایی زوج ها آشنا شدند.
درودگر در ادامه داد: نبود مرکز تبادل فرزندان طلاق از جمله کمبود های استان بود که امسال در ساوه راه اندازی شد و در اراک نیز 2 مرکز فعال است.
وی در توضیح ارایه خدمات این مراکز گفت: تبادل فرزندان طلاق بین زوج هایی که از هم جدا شده اند در این مراکز انجام می شود و از تبادل فرزندان در پاسگاه نیروی انتظامی و کلانتری ها که شایسته حضور کودکان نیست، جلوگیری می شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: فعالیت این واحدها با عنوان مراکز مهر موجب شد تا پنج درصد زوج ها با صلح و سازش، ادامه زندگی را انتخاب کنند.
درودگر افزود: طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان نیز سال گذشته در 12 مدرسه استان اجرا شد که 6 مدرسه در اراک و 6مرکز آموزشی در محلات زیر پوشش خدمات آن قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در این طرح عوامل و دلایل آسیب و خطراتی که دانش آموزان را تهدید می کند مورد توجه قرار گرفته و علاوه بر دانش آموزان، مربیان و معلمان نیز از دوره های آموزشی برخوردار شدند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: طرح نماد نیز امسال در تمام مدارس شهرستان محلات از دوره اول تا متوسط دوم اجرا می شود.
درودگر افزود: امسال 155 سرباز در 11 کارگاه سبک زندگی با جلوگیری از آسیب اجتماعی احتمالی دوران سربازی شرکت کردند.
وی اظهار داشت: 639 نفر نیز سال گذشته در 40 کارگاه آموزشی مرتکبان جرایم امنیتی و اخلاقی شرکت کردند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: هزار و 260 نفر در این استان در قالب 25 هسته تخصصی در سامانه سجام ثبت نام کردند.
درودگر افزود: ثبت نام کنندگان در این سامانه با اطلاع از هر گونه تخلف می توانند موارد را به شکل گزارش مکتوب در اختیار دستگاه های نظارتی قرار دهند.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۸
خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید