اخبار

عملکرد کنگره 60 در درمان معتادان رضایتبخش است

عملکرد کنگره 60 در درمان معتادان رضایتبخش است

عملکرد کنگره 60 در درمان معتادان رضایتبخش است
http://www.dchq.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=48238:60&catid=388&Itemid=5414
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در بازدید از اردوی سراسری جمعیت کنگره 60 در نور، با ابراز رضایت از عملکرد این جمعیت در درمان غیردارویی معتادان گفت: صفا و صمیمیت اعضا در اردو، خاطرات رزمندگان دفاع مقدس را تداعی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، علی‌اصغر میرزایی در بازدید از گردهمایی و اردوی سراسری اعضاء کنگره 60 (جمعیت احیای انسانی) که با حضور بیش از 400 عضو این جمعیت در منطقه بلده نور برگزار شد، با ابراز رضایت از عملکرد این جمعیت خودجوش مردمی گفت: از سال 95 که با جمعیت احیای انسانی کنگره 60 آشنا شدم، معتقدم کار کنگره از میان همه سازمان‌های مردمی که در حوزه اعتیاد فعالیت دارند، موفق ترین شیوه را داشته است.

وی افزود: در این اردو که متشکل از تمامی اعضای جمعیت از سراسر کشور است، آنچه که توجه مرا به خود بیشتر جلب کرده، نظم، انضباط و تعهدی است که اعضا در این اردو دارند که کمتر در دیگر گروه‌ها می توان آن را پیدا کرد.

دبیر شورا با ابراز رضایت از برگزاری اردوی سراسری اعضای کنگره 60 کشور به میزبانی استان مازندران و شهرستان نور افزود: بازدید و حضور معاون سیاسی و امنیتی، اجتماعی استاندار مازندران و فرماندار شهرستان نور در میان این جمعیت در محل اردو، نشان می دهد که هم اهالی منطقه و هم مسئولان، آماده کمک و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه اعتیاد هستند.

میرزایی با بیان اینکه جمعیت متمرکزی که در این اردو حاضر است، از اقشار مختلف جامعه اعم از پزشک، کارگر، بازاری، عضو هیات علمی دانشگاه و صنوف دیگر هستند، ادامه داد: این جمعیت، با لطف خدا و همت خویش توانست بر افیون خانمانسوز اعتیاد فائق آید تا جایی که امروز در این اردو مصرف هیچگونه دخانیات یا قلیان از سوی افراد دیده نمی شود، افتخار داریم که در مازندران میزبان پاک ترین انسان‌ها هستیم.

وی با تاکید بر توجه به موضوع درمان معتادین گفت: همه ی ما باید دست دردست هم، براساس پروتکل کنگره 60، آن دسته از مصرف کنندگانی که در مسیر درمان قرار نگرفته اند را به این مسیر سوق بدهیم تا زمینه کاهش دغدغه‌ی خانواده های آنان را فراهم کنیم.

دبیر شورا با اشاره به متد درمانی جمعیت کنگره 60، گفت: شاید تا قبل از اقدامات این جمعیت در جهت درمان معتادین، روش غیر دارویی، از دیدگاه بسیاری از اساتید دانشگاه ها و متخصصان این حوزه، امری ناممکن می نمود، اما راهکار درمانی جمعیت احیای انسانی،کنگره 60، یک روش و خلاقیت جدیدی در دنیای امروز در حوزه درمان اعتیاد است که به رغم عدم پذیرش این متد در دنیا، تلاش این مجموعه و بنیانگذارآن مهندس دژاکام توانسته به ثمر بنشیند و موفقیت‌های رضایت بخشی در حوزه درمان غیر دارویی معتادین، حاصل شود.

میرزایی، در خاتمه ضمن قدردانی از تلاش جمعیت احیای انسانی کشور، گفت: در این اردو صفا و صمیمیتی را دیدم که برایم خاطرات اردوهای رزمندگان که بین عملیات در دوران دفاع مقدس برگزار می کردند، تداعی شد، دوستی، ایثار،رفاقت، صفا و صمیمیت، نظم و انضباط از بارزترین شاخصه های این جمعیت است که نمی توان مانند آن را در هیچ گروه دیگری پیدا کرد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۵۱
روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران97.06.13 |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید