اخبار

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:

استان زنجان:مواجهه علاقلانه با آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم/ افزایش افسردگی در نوجوان‌ها

http://zanjan.farsnews.com/news/13970612000030
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: باید مــواجهه عاقلانــه با آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم نه اینکه مثل گذشته صورت مستله را پاک کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس در زنجان؛ محمود عباسی یکشنبه شب در جلسه هم‌اندیشی با اصحاب رسانه اظهار کرد: باید به فکر گفتمان‌سازی در مدارس باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه برای گفتمان‌سازی باید قالب و محور پیش‌بینی شود؛ تصریح کرد: در این زمینه نیازمند مشارکت فرهیختگان استان زنجان هستیم.
وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در طراحی و شکل‌دهی افکار عمومی تاثیرگذار هستند؛ ادامه داد: باید با هم‌افزایی آسیب‌های اجتماعی را در بین نوجوانان کاهش داد.
عباسی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید در صدر فرهنگ‌سازی حضور داشــتــه بــاشــنــد؛ تاکید کرد: باید مواجهه عاقلانه با آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم نه اینکه مثل گذشته صورت مسئله را پاک کنیم.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه تمرکز بــر رویکرد تربیتی با توجه به ساحت ۶ گانه مورد توجه آموزش و پرورش است؛ تصریح کرد: در این زمینه گــروه همسالان تاثیرگذارتر از بزرگسالان است و خانواده‌ها نیز مؤثرتر از مدارس نقش‌آفرینی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه یکی از راهکـارهایی کـه آمــوزش و پــرورش بر آن تاکید دارد توجه به سواد رسانه‌ای است؛ افزود: در این زمینه سرای اهل قــلــم اقدام به برگزاری دوره‌های خبرنویسی گزارش نویسی و ... کرده که خروجی آن به نفع جامعه فرهنگی خواهد بود.
عباسی با اشاره به اینکه کوتاهی در مسائل تربیتی گران تمام می‌شود؛ اضافه کرد: اضطراب و استرس دانش‌آموزان دختر در دوره متوسطه بالا بوده و اعتماد به نفس آنان پایین‌تر از میانگین کشوری است؛ همچنین افسردگی در حال افزایش است.
*استرس زنجانی‌ها بالاتر از میانگین کشوری است

مدیرکل امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی دولت آسیب‌های اجتماعی است؛ تصریح کرد بیشتر این آسیب‌ها به نوجوانان و جوانان مربوط است.
مسیح‌الله سلطانی با اشاره به اینکه زنجان سی‌امین استان در حوزه آسیب‌های اجتماعی است؛ تصریح کرد: باید دغدغه داشته باشم نه خیالمان در این حوزه راحت باشد.
وی با اشاره به اینکه چهار اولویت آسیب‌های اجتماعی اعتیاد؛ طلاق؛ حاشیه‌نشینی و خشونت است؛ اضافه کرد: استان زنجان بیشتر با آسیب خشونت سر و کار دارد که یکی از علل زیاد بودن این آسیب استرس و اضطراب است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد استرس زنجانی‌ها بالاتر از میانگین کشوری است؛ تاکید کرد: باید در راستای کاهش این آسیب گام برداریم و نخستین گام هم ا آموزش و پرورش برداشته می‌شود.
وی تاکید کرد: فرهنگیان مورد اعتمادترین هستند و پس از آنان پزشکان و بعد پلیس مورد اعتماد مردم است و فرهنگیان باید از این جایگاه برای کاهش آسیب اجتماعی استفاده کنند.

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸
فارس زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید