اخبار

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان

برگزاری دوره آموزشی مهارتهای زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

برگزاری دوره آموزشی مهارتهای زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی
در راستای برنامه های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی جهت کارکنان ، مربیان و کارآموزان مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران مهدیشهر در روز سه شنبه مورخ 97/5/23 با حضور جناب آقای دکتر مستخدمین حسینی رئیس اداره تعاون ، کار و رفان اجتماعی شهرستان مهدیشهر به عنوان مدرس دوره برگزار گردید .

 

در این کارگاه آموزشی دکتر مستخدمین حسینی ، خودآگاهی ، همدلی ، ارتباط موثر ، روابط بین فردی ، تصمیم گیری ، حل مساله ، تفکر خلاق ، تفکر انتقادی ، مدیریت هیجانات و توانایی مقابله با استرس را از مهارتهای زندگی برشمردند و بیان داشتند که آشنایی با این مهارتها و آموزش آنها به اقشار مختلف جامعه می تواند برای زندگی بهتر و سالمتر ما را یاری دهد . همچنین رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، مهارتهای ارتباطی بخصوص ارتباط موثر بین والدین و نوجوانان را از عوامل بسیار موثر کاهش آسیبهای اجتماعی برشمردند و مسئله ی مدیریت هیجانات را در افراد جامعه بخصوص قشر جوان و نوجوان تشریح نمودند .
در این کارگاه ، ضمن آموزش مهارتهای ده گانه زندگی ، آسیبهایی که خانواده ها بخصوص جوانان جامعه را تهدید می کنند تشریح و روشهای خروج از این آسیب بررسی گردید و به سوالات شرکت کنندگان توسط مدرس دوره پاسخ داده شد .

۱۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹
روابط عمومی فنی و حرفه ای |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید