اخبار

قزوین:

برپایی جشنواره‌های هنری در توانمندسازی مددجویان بهزیستی موثر است.

برپایی جشنواره‌های هنری در توانمندسازی مددجویان بهزیستی موثر است.
مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: جشنواره‌های هنری در توانمندسازی افراد موثر است چرا که عده‌ای توانا دور هم جمع می‌شوند و با وجود شرایط مطلوب اقتصادی باید در ابن زمینه تمهیداتی درنظر گرفته شود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین، افروز صفاری فرد در مراسم افتتاحیه 17 واحد مسکن دو معلولی تحت پوشش بهزیستی که در بوئین‌زهرا انجام شد، اظهار داشت: استان قزوین با تمام محدودیت‌ها در امکانات و اعتبارات مراکز، فعالیت‌های چشمیگیری داشته که باز هم می‌توان به این امر توسعه بخشید.

وی ادامه داد: توانبخشی مطلوب نیازمند فعالیت خوب مراکز روزانه است چراکه اگر مراکز توانبخشی کارکرد بالا داشته باشند، ورودی به مراکز شبانه‌روزی کم می‌شود و می‌توان با ارائه پکیج‌های یکسان آموزشی کیفیت مراکز را بالا برد.

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: مشکلات اقتصادی بیش از همه بر مددجویان بهزیستی متاثر است چرا که اکثرا زیرخط فقر هستند و کوچکترین بحران برای آنها مشکل ساز می‌شود.

وی عنوان کرد: عمده مشکل سازمان بهزیستی در کشور، کمبود تجهیزات پزشکی در دسترس است که در این زمینه جلسات متعدد با تولیدکننده، وارد کننده، شرکت‌های دانش بنیان برگزار و چندین پیشنهاد در راستای رفع مشکلات مطرح شده که هنوز نتیجه مطلوبی در زمینه ارائه اعتبارات و واردات تجهیزات مورد نیاز کسب نشده است.

صفاری فرد بیان کرد: بنا به مکاتباتی که با ریاست سازمان نیز صورت گرفت پیشنهاد داده شد تا 70 درصد اعتبارات مصوب تا پایان شهریور به استان‌ها اختصاص داده تا خلا‌های زمانی پر شود.

وی تاکید کرد: مشکلات این حوزه بسیار جدی بوده و عدم رضایت را می‌آفریند و باید سریعا با تولیدکنندگان ارتباط برقرار کرد تا حتی با کیفیت پایین، تجهیزات مورد نیاز به دست مددجویان برسد.

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: اعتبار لازم برای لوازم بهداشتی 100 درصد معلولان ضایعه نخاعی را پوشش نمی‌دهد و با وجود دریافت تمام اعتبارات تنها 80 درصد آنها پوشش داده می‌شوند تا برای تامین وسایل بهداشتی هر فرد 70 تا 100 هزار تومان درنظر گرفته ‌شود.

وی تصریح کرد: در سامانه بانک اطلاعاتی این اقدامات ثبت شود تا آمار کافی در رابطه با پرداخت‌ها به تفکیک در اختیار سازمان‌ها باشد.

صفاری فرد بیان کرد: مراکز روزانه باید در تمام شهرستان‌ها در دسترس باشند و مددجو به‌راحتی به آن مراکز دسترسی داشته باشد چراکه مراجعان ما، وضعیت اقتصادی پایینی دارند و باید برای آنها یارانه درنظر گرفته شود.

وی گفت: از فعالیت‌های عمده دفتر ما، بحث آموزش پرنسل به صورت حضوری و غیرحضوری بوده که در شرایط اقتصادی کنونی، باید راه‌های دیگری همانند توزیع CD های آموزشی جایگزین شود و مراکز غیردولتی در آموزش‌ها وپرداخت‌ها مشارکت کنند.

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور افزود: جشنواره‌های هنری در توانمندسازی افراد موثر است چرا که عده‌ای توانا دور هم جمع می‌شوند ولیکن برنامه‌ریزی‌های لازم برای جشنواره‌هایی همچون تئاتر بین المللی انجام شده بود که بنا به شرایط اقتصادی موجود، فعلا مجوز صادر نشده اما توسعه فعالیت‌های هنری در مراکز روزانه را به صورت چراغ خاموش داریم که موثر است.

وی برپایی مراکز حرفه‌آموزی ویژه هنر و کارگاه‌های تولیدی حمایتی را نیز از اقدامات دیگری خواند که می‌توان در راستای ارائه خدمات بیشتر انجام داد.

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۵۰
اداره کل استان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید