اخبار

استاندار قزوین :

آسیب‌های اجتماعی با آموزش مهارت زندگی کاهش می‌یابد.

آسیب‌های اجتماعی با آموزش مهارت زندگی کاهش می‌یابد.
استاندار قزوین گفت: آگاه‌سازی جوانان و آموزش مهارت زندگی و قدرت در حل مشکلات توسط سازمان‌های متولی سلامت اجتماعی در کاهش آسیب‌ها موثر است.

 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان قزوین ، عبدالمحمد زاهدی در مراسم افتتاح سامانه تصمیم که در ساختمان این مرکز در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مسائل فرهنگی در دنیای امروز جایگاه ویژه‌ای به‌دست آورده است چراکه بر بروز و یا کاهش تمامی آسیب‌های اجتماعی اثربخش است باید از تمامی ظرفیت‌ها در بخش رسانه، مطبوعات و دیگر بخش‌های فرهنگی استفاده کنیم تا آگاه‌بخشی مطلوبی نسبت به عوامل ایجاد آسیب و راه‌حل کنترل آن به مردم ارائه شود.

وی گفت: کارگروهی که با مشارکت نهاد‌های متولی سلامت اجتماعی اجرا می‌شود، اثر بخش بوده و نتایج مطلوبی دارد و راه‌اندازی سامانه تصمیم با مشارکت بهزیستی و دادگستری استان ابتکاری مثبت است.

استاندار قزوین بیان کرد: در بحث آگاه‌سازی آموزش مهارت زندگی و قدرت در حل مشکلات یکی دیگر از موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود چرا که بسیاری از جوانان جامعه با شیوه‌های حل مشکلات روزمره آشنایی ندارند.

وی عنوان کرد: استانداری قزوین آماده ادامه همکاری برای تداوم این فعالیت ثمربخش با مشارکت دو نهاد دیگر بوده و از تلاش‌های خود دریغ نمی‌کند.

زاهدی تصریح کرد: مسائل خانوادگی و اختلافات پیش آمده یکی از آسیب‌هایی است به سلامت جامعه وارد شده و در صورت عدم مدیریت، با افزایش ناآگاهی جوانان پیش از ازدواج و انتهاب‌های ناصحیح آمار طلاق و ازدواج‌های ناموفق بالا رفته و جامعه با خسارت زیادی روبرو می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی در مداخله به هنگام در بحرانات و مسائل پیش آمده نقش بسزایی دارد و باید فعالیت‌های خود را در راستای اقدامات پیشگیرانه افزایش دهد تا مرحله درمان آسیب را تجربه نکند.

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید