اخبار

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت

راه اندازی مرکز جامع توانمندسازی و جامعه پذیری و صیانت اجتماعی برای معتادان بهبودیافته در خراسان شمالی

راه اندازی مرکز جامع توانمندسازی و جامعه پذیری و صیانت اجتماعی برای معتادان بهبودیافته در خراسان شمالی
خراسان شمالی- مرکز توانمندسازی و جامعه‌پذیری بهبودیافتگان مرکزی است که در فاصله زمانی بین درمان معتادان و بازگشت به اجتماع به افراد بهبودیافتگان ارائه خدمت می‌دهد.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: مرکز جامع توانمندسازی و جامعه پذیری و صیانت اجتماعی برای معتادان بهبودیافته در استان راه‌اندازی می‌شود.

اسماعیل قربانی در گفت وگو با روزنامه اتفاقیه اظهار داشت: مرکز توانمندسازی و جامعه‌پذیری بهبودیافتگان مرکزی است که در فاصله زمانی بین درمان معتادان و بازگشت به اجتماع به افراد بهبودیافتگان ارائه خدمت می‌دهد.


قربانی با بیان اینکه افراد معتاد بعد از رهایی از اعتیاد برای اینکه برگشت به چرخه آسیب نداشته باشند نیاز به حمایت دارند، افزود: این حلقه مفقودی را سازمان بهزیستی شناسایی کرده است و اکنون در 10 استان کشور این مراکز راه‌اندازی شده است و استان خراسان شمالی نیز یازدهمین استان است که این مرکز در آن راه اندازی می‌شود.


وی تصریح کرد: در این مراکز افراد بهبودیافته از اعتیاد پذیرش می‌شوند و علایق، توانمندی و استعدادهای آنان شناسایی و در همان راستا آموزش های لازم برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای آنان ایجاد می‌شود تا این افراد شرایط برای ورود به بازار کار با مهارت آموزی فراهم شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: این مرکز در بجنورد با ظرفیت 60 نفر است که 6 ماه به افراد بهبود یافته از اعتیاد خدامات ارائه می دهد

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷
سازمان بهزیستی استان خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید